Necati Şaşmaz’ın fabrikasında patlama Necati Şaşmaz’ın fabrikasında patlama

Kuzey Marmara Otoyolu’nun Sakarya Adapazarı İlçesi Taşkısığı mevkiinde dün meydana gelen trafik kazasında 10 kişi hayatını kaybederken, 8'i ağır 61 kişi yaralanmıştı.  Yoğun sisin etkili olduğu bölgede 3 yolcu otobüsü, 1 TIR, 1 Panelvan araç ve 2 aracın karıştığı zincirleme kaza sonrasında olayla ilgili 7 sürücü gözaltına alındı.

Adapazarı İlçe Jandarma Komutanlığı’ndaki işlemleri tamamlanan sürücüler adliyeye sevk edildi. Adliyeye getirilen ve yaralı olduğu için yürümekte zorlanan sürücüler gazetecilerin soruları üzerine “Hatırlıyorum. Tır kaza yapmış son anda gördüm. Bende sola kırdım, bir arabaya vurdum” derken bir başka sürücü ise "Oldu işte abi” dedi. Adliyeye sevk edilen şahıslar Cumhuriyet Savcısı’nda ifade vermeye başladı.

Dehşet saçan kazayla ilgili detaylarda çıkmaya devam ediyor. Kazadan hemen sonra tır şoförü O.T'nin cepe telefonu ile kayıt yaptığı ortaya çıktı. O.T'nin  görevlilerin ölüleri kaldırdığı sırada olup biteni cep telefonlarıyla kayıt etmesi habercilerin objektiflerine yansıdı.

Habercilerin olay yerinde çektiği fotoğraflara elinde cep telefonuyla kayıt yaparken takılan sürücü, bugün ise yine haberciler tarafından çekilen fotoğraflara bu kez elinde cep telefonu yerine kelepçeyle takıldı.

Whatsapp Görsel 2023 12 30 Saat 10.13.15 9F108B98Whatsapp Görsel 2023 12 30 Saat 10.13.15 8E15F8D3