15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yılında Akyazı Çarşı içinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği gerçekleştirilecek. Tüm Akyazılıları etkinliğe davet eden Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ Hain darbe girişiminin yıl dönümünde şehitlerimizi anacağız ve destansı milli birlik mücadelesini bir kez daha kutlayacağız” dedi.

FETÖ 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6. yıl dönümünde Akyazı Çarşı içinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği gerçekleştirilecek. Türk Milletinin destansı mücadelesinin kutlanacağı ve şehitlerin dualarla anılacağı etkinliğe tüm Akyazıları davet eden Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, “ 15 Temmuz’da hain FETÖ mensupları devletimizi, demokrasimizi, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alarak, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü parçalamaya yönelik darbe girişiminde bulundu.  Ancak büyük Türk Milleti tüm Dünya’ya örnek olacak bir şekilde tek millet tek yürek olarak bir kahramanlık destanı yazdı. Destansı bir mücadele ile bu hain girişimi bertaraf edildi.  Türk Milleti o gece tankın, tüfeğin, uçağın ve ağır silahların millet iradesi karşısında etkisiz kalacağını tüm Dünya’ya gösterdi” dedi.

Başkan Bilal Soykan, “ Bu şanlı direnişin ve Türk Milletinin yazmış olduğu 15 Temmuz Destanı’nın 6’ıncı yıl dönümünde Akyazı Çarşı içinde Akyazı Kaymakamlığımız ile birlikte 5 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinliği gerçekleştireceğiz. Şehitlerimizi dualarla anacağımız ve bu milli mücadele günümüzü kutlayacağımız etkinliğimize tüm Akyazılı hemşehrilerimizi davet ediyorum” diye konuştu.

Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı Belediyesi tarafından organize edilen 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri programı ise şu şekilde;

10.00 Akyazı Merkez Kabristanlığı Şehit Kabirleri Ziyareti ve Kuran-ı Kerim Tilaveti

13.30 Cuma namazı sonrasında Gazi Süleyman Paşa Camii’nde Mevlid-i Şerif okunması

19.00 Tarık Genç konseri

21.00 Açılış Konuşması

- Saygı durusu ve İstiklal marşı

Uçak seyahati yapanların ilk tercihi HAVASAK: Büyükşehir 2 yıllık raporu açıkladı Uçak seyahati yapanların ilk tercihi HAVASAK: Büyükşehir 2 yıllık raporu açıkladı

- Kur’an-ı Kerim tilaveti

- Sinevizyon gösterisi

- Protokol konuşmaları

21.30 Mustafa Turan - Tarihçi ( konuşmacı )

22.40 Tarık Genç konseri

23.10 Mehmet Şenokur - Akyazı Eski Müftüsü ( konuşmacı )

23.30 Hüseyin Güleç - Eyüp Camii emekli vaizi (konuşmacı)

00.13 Sela okunması

00.20 Dua - Akyazı Müftüsü Kâmil Özcan Demir