Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 15 Mayıs 2007 tarihinde Mahmut Şahin, 30 Kasım 2007 tarihinde ise arkadaşı Nihat Şahin kayboldu. İki arkadaş, o dönem polis ekiplerinin yürüttüğü çalışmalara rağmen bulunamadı. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Mahmut Şahin ile Nihat Şahin’in dosyalarını 14 yıl sonra tekrar açtı ve iki arkadaşın cinayete kurban gittiğini belirledi.

Korucuk otobüsü karıştı Korucuk otobüsü karıştı

Polis ekipleri 2021 yılının şubat ayında Serdar T., Ferhat S., Yusuf Ziya Bayrak ve Abdürrahim Y. isimli şüphelilerin olaya karıştığını belirledi. Şüphelilerden Ferhat S.'nin yurt dışında, Yusuf Ziya Bayrak'ın ise başka bir suçtan cezaevinde olduğunu belirleyen ekipler, Serdar T. ve Abdürrahim Y.'yi gözaltına alındı.

Nihat Şahin olayında karar açıklanmıştı
Ekipler tarafından Nihat Şahin'in cesedine ulaşılırken, Mahmut Şahin'in cesedine ulaşılamadı. Nihat Şahin'i öldürdüğünü itiraf eden Serdar T.'nun 15 Eylül 2022 tarihinde "Kasten öldürme" suçundan 25 yıl, maktule karşı işlediği "Hırsızlık" suçundan da 3 yıl 4 ay hapisle cezalandırılmasına karar verilmişti. Yusuf Ziya Bayrak ise "Delilleri yok etme" suçundan 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Tasarlayarak kasten öldürme suçundan mütalaa verildi
Nihat Şahin'in öldürülmesine yönelik açılan dava karara bağlandı ancak Mahmut Şahin ile ilgili duruşma görülmeye devam etti. Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Serdar T. ve taraf avukatları katıldı. Suçsuz olduğunu söyleyen sanık Serdar T., Mahmut Şahin'i tanımadığını söyleyerek, beraatini istedi.

Mütalaa verildi
Sanığın savunmasının ardından cumhuriyet savcısı mütalaasını sundu. Mütalaada, firari sanık Ferhat S.'nin ve tutuklu sanık Serdar T.'nun Mahmut Şahin ile tartıştıkları, aralarında yaşanan küfür sonrasında Şahin'i öldürdükleri ve cesedini taksiye alarak, ormanlık alana gömdükleri belirtildi. Bu sebeple savcı, Serdar T. ve Ferhat S.'nin "tasarlayarak kasten adam öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmalarına, taksici Abdürrahim Y.'nin ise "delilleri yok etme" ve "yalan tanıklıktan" cezalandırılmasını talep etti.
Mahkeme heyeti, sanık Serdar T.'nun tutukluluk halinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi.