KADİR ŞİRİN’İN HABERİ

KARAPÜRÇEK, TANK'I YENDİ

Futbol kalitesinin tavan yaptığı, birbirinden güzel gollerin atıldığı, kritik ve zorlu maçların oynandığı 1.Amatör Küme A ve B Gruplarında bugün 7 müsabaka oynandı. 7 karşılaşmada 32 golün atıldığı haftanın en farklı skorlarını 32 Evlerspor, Kaynarcaspor ve Beşköprüspor takımları aldı. 4 karşılaşma ev sahibi, 3 karşılaşma ise deplasman takımlarının galibiyetiyle sonuçlandı. 32 Evlerspor, Karaaptiler Akınspor ve Beşköprüspor deplasmanda galip gelen takımlar oldu. Haftanın en kritik maçında Taşburunspor, Yıldırımspor'u 2-1 mağlup etti. 

KARAPÜRÇEK İLKLERİ SEVER

Günün en büyük süprizini Karapürçekspor yaptı. A Grubu'nda Play-Off savaşı veren Karapürçekspor, Süper Amatör Küme'ye ilk yükselen takım olan Tankspor karşısında 3 puanı 3 golle aldı. Akyazı temsilcisi, Tankspor'a lig de ilk mağlubiyeti tattıran ilk takım olmayı başardı. Günün sonucu merakla beklenen maçında ise Beşköprüspor, deplasmanda Limanderespor'u 4-1 mağlup ederek lig de kalma yolunda önemli bir galibiyet aldı. Beşköprüspor bu galibiyetle 11 puana ulaştı. Limandere 14 puanda kaldı. 

TAŞBURUN AVANTAJ YAKALADI 

Bir diğer kritik maçta ise Taşburunspor ile Yıldırımspor karşı karşıya geldi. Taşburunspor'un lig de kalması için Yıldırımspor karşısında galip gelmesi gerekiyordu. Akyazı temsilcisi zorlu maçtan 2-1 galip ayrılarak lig de kalma şansını son maça bıraktı. Taşburunspor son maçında Beşköprüspor ile karşılaşacak. Akyazı temsilcisi bu maçı kazandığı taktirde ikili averajla lig de kalma şansı olacak. Son haftayı Bay geçecek olan Yıldırımspor'un lig de kalma şansı bugünkü mağlubiyetle bir anlamda zora girmiş oldu.   

1.Amatör Küme Cumartesi Sonuçları 

Sakaryaspor'da özlem duyulan hayale adım adım Sakaryaspor'da özlem duyulan hayale adım adım

Çınarlık Gençlik 1 – 4 32 Evlerspor

Karapürçekspor 3 – 2 Tankspor

Şeyhvarmazspor 2 – 1 Pazarköy Eğitim

Taşburunspor 2 – 1 Yıldırımspor

Çamlıca Belde 2 – 3 Karaaptiler Akın

Limanderespor 1 – 4 Beşköprüspor

Kaynarcaspor 6 – 0 Harunustaspor