TBMM Eski Başkanı ve Marmara Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop başkanlığındaki heyet Makedonya Türk Sivil Teşkilatları Birliği’nin (MATÜSİTEB) “21 Aralık Türkçe Eğitim Bayramı" münasebeti ile düzenlediği bir dizi etkinliğe katılmak için Makedonya, Sırbistan ve Kosova’yı içine alan geziye Sakarya’dan Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Kadir Gezer de katıldı.

Kuzuluk İlkokulunun inşaatı tamamlanmak üzere Kuzuluk İlkokulunun inşaatı tamamlanmak üzere

Gezi dolayısıyla TİKA Başkan Yardımcısı Dr. Mahmut Çevik ve çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyonda; "TİKA’nın Orta Asya'dan Balkanlar'a Türk Dili ve Kültürüne Destek Projeleri" fotoğraf sergisi ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.

4 gün süren seyahate Türkiye’nin değişik illerinden 9 İmam Hatip Lisesi müdürü de katıldı. Marmara Vakfı’nın organizasyonunda gerçekleştirilen gezide katılımcılar Üsküp ve Belgrad başta olmak üzere birçok şehirde değişik etkinliğe katıldı.

Geziye Sakarya’dan katılan Serdivan Şehit Yılmaz Ercan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi müdürü Kadir Gezer: “Çok duygulu, onurlu ve heyecanlı günler geçirdim. Evladı Fatihan diyarındaki kardeşlerimizle buluşarak, sohbet ettik ve fikir alışverişinde bulunduk. Böyle önemli bir etkinlikte Sakarya adına bulunmaktan gurur duydum” dedi.

Üsküp Te 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü (9)Üsküp Te 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü (6)Üsküp Te 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü (2)Üsküp Te 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü (4)Üsküp Te 21 Aralık Türkçe Eğitim Günü (1)