Bakan Dönmez: 'Deprem bölgesinde elektrik ve doğalgaz altyapısında sorun bitti' Bakan Dönmez: 'Deprem bölgesinde elektrik ve doğalgaz altyapısında sorun bitti'

Kısa adı MEDED-ELİ olan Sakarya Muhtaç Ele Destek Derneği üyeleri, deprem bölgesinde çalışmalarını sürdürüyor. Kahramanmaraş’ta enkaz altından yaralı çıkarılması ve ardından yaraları sarılmasında büyük destek olan dernek üyeleri Adıyaman’da çalışmalarını sürdürüyor. Dernek Başkanı Ömer Faruk Bürtek ve ekip arkadaşları sahada bir an durmadan çalıştığı deprem bölgesinde enkazda tam 28 gün su dolu fanus içinde yaşam savaşı veren balığın kurtulduğuna da şahit oldular.

Adıyaman’daki enkazdan sahibi tarafından tam 28 gün sonra kurtarılan balık herkese morel verdi. Kısa adı MEDED-ELİ olan Sakarya Muhtaç Ele Destek Dernek Başkanı Ömer Faruk Bürtek, “Dernek olarak yaraların sarılması için Adıyaman’a yardım dağıtımına geldi. O sırada bir enkazdan tam 28 gün sonra kurtulan balığın anlara şahit olduk. Balık mutfaktaki masa üstünde bulunan fanusta aç 28 gün yaşamış. Balığı sahibi balığın ölmemesinden duyduğu mutluluğu ise bizimle paylaştı” dedi.