Siyasi kariyerine genç yaşlarda dönemin Refah Partisi'ndeki kadın kollarında görev alarak başlayan N.F.A., 2006-2012 yılları arasında AK Parti Ferizli İlçe Kadın Kolları Başkanı olarak görev yaptı.
Bu görevi sonrası Yenikent Devlet Hastanesinde halkla ilişkiler uzmanı olarak iki yıl görev yapan N.F.A. ardından Ferizli Belediyesi'nde işe alındı.

Burada Kültür ve Sosyal İşler Müdür vekilliği, Dış İlişkiler Müdür vekilliği gibi görevler yapan N.F.A., 2016 yılında Karasu Belediyesine geçti.

Burada İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsat Birimi sorumlusu olarak görev yapan N.F.A., 2018 seçimleri öncesinde görevinden ayrılarak AK Parti'den Milletvekili aday adayı oldu.
Aday gösterilmeyince göreve geri dönen N.F.A., 1 yıl sonra da bu kez 2019 seçimleri öncesinde Ferizli Belediye Başkan aday adayı oldu.

Yine aday gösterilmeyen N.F.A. seçimlerin ardından Karasu Belediyesi'nden Pamukova Belediyesi'ne geçti.

Pamukova kamuoyunda ve yerel basında tepki çeken bu görevlendirme iptal edilirken N.F.A. Karasu Belediyesi'ne geri döndü.

Çeşitli görevler yapan N.F.A. son olarak Karasu Belediyesi şirketi KARSAŞ personeli olarak ilçe terminalinde görev yapıyordu.

Bu görevinde zimmet yaptığı öne sürülen N.F.A., Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı tarafından görevden uzaklaştırılırken hakkında Karasu Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu.

N.F.A. ile ilgili kamera kayıtlarını da dikkate alan adli makamlar hakkında tutuklama kararı verdi. N.F.A., tutuklanarak Ferizli'deki Sakarya Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderildi.

YÖÇEYDER olağan gelen kurulu yapıldı YÖÇEYDER olağan gelen kurulu yapıldı

medyabar