Yaklaşık iki yıl önce belirti gösteren hastalık, küçük Yaman’ın karaciğerine sarılarak kısa sürede son evresine ulaşmıştı. Karaciğerin aort kısmına sarılı olan tümörün bulunduğu yerden ayrılması için radyoembolizasyon (TARE) tedavisi uygulanmış ancak olumlu bir sonuç alınamamıştı.

Daha önce defalarca İstanbul / Başakşehir – Çam ve Sakura Şehir Hastanesine yatışı yapılan miniğin, aort damarına sarılı olan tümörün bulunduğu riskli bölgeden ayrılması için birçok farklı yöntem uygulanmış ancak başarılı bir sonuç elde edilememişti. Son olarak anneden alınacak karaciğer, cerrahi operasyonla minik Yaman’a nakledilecekti fakat geçen süre içinde hastalığın hızlı bir şekilde ilerlemesi miniğin bedenini yorgun düşürdü.

Geçtiğimiz hafta evinde fenalaşan küçük Yaman, ailesi tarafından Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılmıştı. Hastanın yapılan müdahalesinde kansızlık sebebiyle şok geçirdiği tespit edilmiş ve minik Yaman yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınmıştı. Bugün sabah saatlerinde ışın tedavisine alınan hastanın birkaç saat sonra kalbi durdu. Yaman Tav, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Yaman Tav, bugün Cuma namazına müteakiben kılınacak cenaze namazının ardından Kaynarca ilçesi Karaağaç Merkez Mezarlığı’nda toprağa verilecek.