İthal büyükbaş hayvanlar Sakarya'ya geldi, üreticiler tepki gösterdi: "Bakanlık 15 kilo pislik sattı" İthal büyükbaş hayvanlar Sakarya'ya geldi, üreticiler tepki gösterdi: "Bakanlık 15 kilo pislik sattı"

MÜSİAD Sakarya'nın koordinatörlüğünde, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi işbirliği ile yürütülen Genç Ticaret Elçileri Projesi resmen başladı.

Proje kapsamında, üniversitelerimizde öğrenim gören uluslararası öğrencilere Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Fakülte Dekanı Prof. Dr. Sinan Esen tarafından üç günlük dış ticaret eğitimi verildi. Bu eğitim, öğrencilerin dış ticaret alanında bilgi ve becerilerini artırmayı hedefliyor.

Eğitim sonunda, uluslararası öğrencilerimiz Sakarya MÜSİAD üyesi işletmeler ile eşleştirildi. Bu eşleştirme ile öğrenciler, Temmuz ayı boyunca işletmelerde üretilen ve dış ticarete konu olabilecek malları kendi ülkelerine pazarlamaya çalışacaklar.

Öğrenciler, aynı zamanda yurtdışında tedarik edilen ürünlere yönelik araştırmalar yapacaklar. Bu araştırmalar, öğrencilerin küresel ticaret ağı ve tedarik zinciri hakkında pratik bilgiler edinmelerine yardımcı olacak.

Araştırma sonunda, her öğrenci yapmış oldukları çalışmalara yönelik bir rapor hazırlayarak proje koordinatörlüğüne teslim edecek. Akademisyenler tarafından değerlendirilecek olan raporlar neticesinde dereceye giren öğrencilere MÜSİAD tarafından para ödülü verilecek.