Nurettin Eryılmaz

Cinayete kurban giden Ahmet'e acı veda Cinayete kurban giden Ahmet'e acı veda

Sakarya'da yaşayan Serkan Bıyıklı, 2016 yılında ehliyet alabilme hayaliyle sürücü kursuna yazıldı ve sınavlara girmeye başladı. 

Aralıksız bir şekilde hayalini gerçekleştirmeye çalışan Bıyıklı, 8 yılda 28 kez yazılı sınava girse de sınavlarda başarılı olamadı. 

Girdiği yazılı sınavlarda sağlık sorularının zorluğuna tepki gösteren Bıyıklı, ehliyet alabilmek için bugüne kadar 55 bin lira para harcadığını ve ehliyeti alabilmek için pes etmeden mücadeleye devam edeceğini vurguladı.

Serkan Bıyıklı, “2016’dan beri ehliyet sınavına giriyorum. 2016 yılından beri uğraşıyorum, yazılıyı geçemiyorum. Geçmek istiyorum. Bugüne kadar 28 kez sınava girdim ve 55 bin lira para harcadım. Sağlıkta kalıyorum hep. Sağlıkta saçma sapan sorular soruyorlar. Doktora bile sordum soruyu doktor bile ben anlayamadım dedi. Eskiden kaldığın sınava giriyordun, şimdi kaldığın zaman sınavların hepsine giriyorsun. Bıkmadan, kanımın son damlasına kadar sınava girmeye devam edeceğim. İsterse 50 milyar olsun ehliyet ben bunu alacağım. En usta şoför gelsin arabayı benim gibi döndüremez. Şoförlüğüm çok iyi ama sorunum sadece yazılı sınav. Yazılı sınavı geçsem başka bir şey istemiyorum. Yazılı sınavdan bazen 43 bazen 50 alıyorum. Dönüp bir daha yeniden başlıyorum. Şimdi 12 bin lira daha yatıracağım, yeniden dosya açacağım. Dünyanın parasını veriyoruz ben şu ana kadar 55 bin lira para harcadım. Ehliyeti almak için 55 milyar daha harcarım.” dedi.