Hem partilerini hem de partilerinin politikalarına ilişkin tanıtım ve tanışma amaçlı ziyaretler gerçekleştiren Anadolu Birliği Partisi Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir, ‘Sakarya’nın Ağabeyi’ olarak nitelediği Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye makamında ziyaret gerçekleştirdi.

ABP Sakarya İl Başkanı Sinan Daşdemir Başkanlığında gerçekleşen ziyarete Sakarya İl Başkan Yardımcısı Ceyda Aydın, Serdivan İlçe Başkanı Buket Kaş, Söğütlü İlçe Başkanı Çetin Gündüz ve Yönetim Kurul Üyelerinden  Talha Erdoğan ile Turan Macit katıldı.

Dostane sohbet havasında gerçekleşen ziyarette Başkan Ekrem Yüce’yi çok başarılı bulduğunu ve beraberinde Sakarya şehrinin ‘Ağabeyi’ olarak nitelendiren Başkan Sinan Daşdemir, Siyasi görüş ve fikirlerimiz ayrı olabilir, fakat sayın Başkanımız Ekrem Yüce’nin bu şehir için yaptığı projeleri herkes görüyor. Siyaset halk için yapılmalı; bir kısım yerlere daha rahat ulaşmak, kişisel işlerini daha rahat yürütmek, rant veya başkaca çıkar amaçlı siyaset arenasında insanlar boy göstermemeli. İşin en can alıcı noktası da siyaseti sadece parası olanlar yapmamalı, yani aklı ve yüreği ile sağlam proje ve fikirleri olan kişiler de rahatlıkla siyaset arenasında yerini almalıdır.’’ diye konuştu.

Özellikle son 3 yıl da Sakarya’da gerçekleşmiş olan projelerin yanı sıra yapım aşamasında belirli süreçlerde olan projelerden de bahseden Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, ‘’Bir örneği daha varsa göstersinler. Sakarya, çok ciddi atılım ve projelerin merkezi haline geldi. Bu şehrin en büyük özelliklerinden biri de her milletten insanın kardeşçe kaynaşması, birlik ve beraberlik içerisinde her ne kadar fikir ve görüş ayrılıklarımız olsa da sevgi ve saygı içinde münasebetlerimizi geliştiriyor olmamız ve tüm enerjimizi yaşadığımız şehrin daha güzel olması için çaba sarf etmemiz bizleri bir nokta da buluşturuyor ve ortak değerlerimiz haline getiriyor.’’ şeklinde değerlendirme de bulundu.

Ziyaret sonunda memnuniyet duyduğunu ifade eden ABP Sakarya İl Başkanı Sinan Dademir, Başkan Yüce’ye makamında ağırladığı ve misafirperverliği için teşekkür etti.

Sakarya Büyükşehir Başkanı Ekrem Yüce, kapılarının herkese açık olduğunu belirterek, 1970 yılından beri siyasetin içinde bir çok görevler de bulunduğunu, siyaseti halk için yaptığını ve bunu yaparken de hakk’ı gözettiğini ifade ederek konuklarına ziyaretleri için teşekkür etti.