Irak'ın Kuzeyinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgemize açılan taciz atışı sonucu 1 asker şehit oldu, 3 asker de yaralandı.

Acı haberi Milli Savunma Bakanlığı duyurdu. Kuzey Irak’ta düzenlenen saldırıda 1 askerin şehit olduğu 3 askerinse yaralandığı belirtildi.

YARALI ASKERLER HASTANEYE SEVK EDİLDİ

Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“Irak’ın Kuzeyinde 6 Kasım 2022 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgemize açılan taciz atışı sonucu kahraman silah arkadaşımız Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Öztürk şehit olmuştur. Üç kahraman silah arkadaşımız da yaralanmıştır. Yaralılarımız derhal hastaneye sevk edilerek tedavilerine başlanmıştır.”

Motorine zam geldi Motorine zam geldi

BAKAN AKAR’DAN TAZİYE MESAJI

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, şehit Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Öztürk için taziye mesajı yayımladı. Akar, “Kahraman silah arkadaşımız, 6 Kasım 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehidimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet; kederli ailesine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim” dedi.

ACI HABER AİLEYE ULAŞTI

Öte yandan şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Öztürk’ün Gaziantep’teki ailesine şehadet haberi ulaştırıldı.

Şehidin Oğuzeli ilçesinin kırsal Karahan Mahallesi’nde yaşayan ailesine, Kaymakam Büşra Uçar ve askeri yetkililerce şehadet haberi verildi.