Türkiye Ak Gençlik Ocakları Genel Başkanı Ferhat Aydoğan,geçtiğimiz günlerde Gaziantep ili Nurdağı ilçesinde bulunan depremzede ailenin,yıkılan evini anahtar teslim yapımı için adımları atmış ve inşaata başlanmıştı.

Yine aynı durumda olan ve yangında 17 yaşındaki evin tek oğlunu kaybeden acılı ailenin depremde yıkılan evlerinin yeniden anahtar teslimi için adımları atmış ve temel ihtiyaçları hızlı bir şekilde başlandı.

Aydoğan kendi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamada,şu sözlere yer verdi ;

Sayın Cumhurbaşkanımız, Mardin-Diyarbakır’da çıkan yangında hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına ve köyün tüm sorunlarıyla ilgili hızlı bir şekilde çözüme ulaşılması için Mardin ve Diyarbakır Valilik ve Kaymakamlıklarına talimat vererek köylü halkına ve acılı ailelerin sorunlarına ortak olarak görevini yapan değerli valilerimize, kaymakamlarımıza ve milletvekillerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Acınız bizim acımızdır. Bunu yürekten söylüyorum. Ben de köylüyüm, ben de Anadolu evladıyım, ben de bir Kürt’üm. Hamdolsun ki vatanımı, devletimi ve bayrağımı sizler kadar çok seven biriyim.

Marmara Denizi'nde 4,1 şiddetinde deprem Marmara Denizi'nde 4,1 şiddetinde deprem

YANGINDA 17 YAŞINDAKİ OĞLUNU,DEPREMDE EVİNİ KAYBEDEN AİLEYE YARDIM ELİ  

Yangında 17 yaşındaki oğlunu kaybeden ve yatalak hasta olan annesinin henüz oğlunun vefat ettiğini bilmediği acılı ailenin, depremde yıkılan evlerini maddi imkânları olmadığı için yaptıramadıklarını öğrendik. 

Türkiye Ak Gençlik Ocaklarımızın çalışmalarıyla bu ailenin evini anahtar teslimi üstlendik ve değerli iş insanı dostlarımızın büyük katkılarıyla inşallah evlerine kavuşturacağız.

Ben, köyde bulunan ve yakınlarını kaybeden bu vatandaşlara söz verdim ve ilk adımı hızlı bir şekilde atarak yapılacak olan evin temelinden tamamına kadar, Derik’te iş adamı dostum Zeynel Abidin Bey'e ileterek, kamyonlarla kum ve mucur gönderimi başlattım. Allah kendisinden razı olsun.

Daha önce de Gaziantep ili Nurdağı ilçesinde yine bir depremzede aileye söz verdim ve evlerinin yapılması için tüm temel ihtiyaçları göndererek evin temeli atılmış ve başlanmıştır. Bu da bizi çok mutlu etti.

Rabbim, öncelikle bir daha ne deprem gibi, ne sel gibi ne de yangın gibi felaketlerden tüm Müslüman âlemini korusun inşallah.

Tekrar söylüyorum, devletimiz var olsun, yüce milletimiz sağ olsun"