Adapazarı Belediyesinin vizyon projesi Ada Hayat’ın daha önce 3 kez ertelenen yapım ihalesi bugün gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ihaleye katılan tek firma ihaleyi aldı. İhale toplam 740 milyon TL’ye verildi.

Adapazarı Belediyesi'nin, şehrin merkezindeki eski belediye binası, Hilmi Kayın iş merkezi, yıkılan SAKVA ve HALKBANK binaları ile üçgen parsel olarak adlandırılan bölgeyi kapsayacak olan Ada Hayat projesi için bugün 4'üncü kez ihaleye çıkıldı.

İlk iki ihale rekabet şartlarının oluşmadığı gerekçesiyle ihale komisyonu tarafından iptal edilirken, 30 Eylül'de yapılacak olan 3'üncü ihale ise "Katılımcıların ilave süre istemeleri ve dosya teslim etmemeleri" nedeniyle yapılmamıştı.

Toplam muhammen bedeli 740 milyon 100 bin lira olan projenin 4'üncü ihalesi için komisyon, saat 16.00'da Orhangazi Kültür Merkezinde toplandı.

İhaleyi Ali Dünya da salondan takip ederken, yapılan ihaleye sadece Dünyalar Asfalt Yol Yapımı ve Taahhüt Tic. San. LTD. ŞTİ. firması katıldı. 

İhale komisyonu, katılan firmanın dosyasını inceledi ve bir eksik görmeyerek kabul etti.

Firma, ihale için toplam 738 milyonluk muhammen bedele ek olarak 2 milyon 154 milyon TL teklif verdi. İhale komisyonu, firmadan bu teklifi daha da yükseltmesini istedi. 

Verilen son teklif ise toplam 738 milyonluk muhammen bedele ek olarak 2 milyon 254 milyon TL'ye yükseltildi.

İşte Sakarya'ya gelen ve giden hakim savcılar İşte Sakarya'ya gelen ve giden hakim savcılar

Buna göre tek firmanın katıldığı ihale Dünyalar Asfalt kazandı. Böylece Ada Hayat projesinin uygulama ihalesinin yüklenicisi Sakarya Merkezli Dünyalar Asfalt Yol Yapımı ve Taahhüt Tic. San. LTD. ŞTİ oldu.

İhale bedeli 740 milyon TL oldu. İhalenin kesin sonucu komisyonun incelenmesinden sonra belirlenecek.