Nurettin Eryılmaz

Ada Hayat projesi için yıkım ve yapım ihalesinin Temmuz ayı başında yapılacağını açıklayan Başkan Işıksu, net tarihi daha sonra açıklayacağını belirtti.  Başkan Işıksu, tahliye işlemlerinin kanunda yer aldığı süre içerisinde tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

Başkan Işıksu, "Hak sahipleri arsa payı açısından mutabakat yüzde 98.12'ye ulaştı ve 250 hak sahibi imza attı. Hepsine şükranlarımı sunuyorum.  Tahliye sürecimiz başladı. İkinci yazılarımız da gitti. Çok hızlı bir şekilde tahliyeler sürüyor. Dükkanlar boş teslim edilmeye devam ediyor. Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi ile dükkanların bulunduğu binanın yıkımı 2020'de gerçekleştirmiştik. Şimdi Hilmi Kayın İş Merkezi ve üçgen olarak tabir edilen binaların genel olarak tahliye oranı yüzde 40'ı geçti. Bu ay içinde tahliyelerini gerçekleştirecekler. Bir yandan Büyükşehir Belediye Başkanımızla bazı kiracılarla ilgili destek çalışması yapılacak. Başkanımız durumu yakında kendisi paylaşır. Bizlerde belediyemize çok yakın bir noktaya Çeşme Meydanı Caddesine hızlıca taşınıyoruz. Dolayısıyla bugün burada son meclisimiz. Bundan sonraki meclis toplantılarımızı Orhangazi Kültür Merkezinde gerçekleştireceğiz. Taşınma planlarımızı tamamladık. Tabelalarımızı taktık. Haziran sonu gelmeden yeni belediye binamızda çalışmaya başlamış olacağız. 

İmza atılmayan yüzde 1,88'lik alandaki arsa, dükkan ve ofislerin hak sahiplerinin hisselerinin ya da yerlerinin satış ihalesi imzalayan hak sahiplerine 24 Haziran'da gerçekleştirilecek. Projemizin yapım ve yıkım ihalesini de Temmuz ayının başında gerçekleştireceğiz. Net tarihi önümüzdeki günlerde vereceğim. " diye konuştu.