Fuat Koçer

Kardeşlik ve dostluk duygularının pekiştiği bir ay olan Muharrem ayı, beraberlik ve paylaşım duygusunu güçlendirmeye devam ediyor. Muharrem ayında bereketin simgesi olan aşure, hemen hemen her evde pişirilip dağıtılıyor. Birlik ve beraberlik duygularının yaşandığı aşure günlerinde Adapazarı Belediyesi ve Çark Caddesi Esnaf Derneği (CADDER) ortaklığında cuma namazı sonrasında Çark Caddesi Şerefiye Camii önünde aşure ikramı yapıldı.

Adapazarı Belediyesi ve Çark Caddesi Esnaf Derneği (CADDER) iş birliğiyle gerçekleştirilen organizasyona, Başkan Mutlu Işıksu, CADDER Başkanı Yaşar Yıldırım, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Oda Başkanları, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, AK Parti İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Belgin Demirağ, İlçe Kadın Kolları Başkanı Hatice Genç, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Efe Kuşdili, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sezai Matur, Adapazarı Belediyesi meclis üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesi üyeleri, muhtarlar, medya mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Çark Caddesi Şerefiye Camii önünde belediye ekiplerince vatandaşlara aşure ikram edildi. Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu da kurulan stantta vatandaşlara aşure ikramında bulundu. 

Vatandaşlara aşure ikram ederek sohbet eden Başkan Işıksu, “Çok güzel bir programda kıymetli hemşehrilerimizle, esnafımızla buluşmanın mutluluğunu yaşadık. Muharrem ayının bereketini, birlik olmanın güzelliğini kıymetli hemşehrilerimizle paylaştık. Aşure ikramımıza iştirak eden, bizlerle olan dostlarımıza teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı. Gerçekleşen programdan duydukları memnuniyeti dile getiren CADDER Başkanı Yaşar Yıldırım, “Mutlu Başkanımızın derneğimizle birlikte gerçekleştirdikleri aşure ikramından çok memnun olduk. Esnaflarımız adına kendilerine şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

b41d6db9-fcbe-492c-93f3-82a3e616833971287b3c-35d5-493f-a7ed-e6dc88885cd77c5aab93-c8e9-4edb-9fcf-eea6291a6604