HALK54.COM
Nurettin Eryılmaz

Yüzde 73 zam bayram havası estirdi, mehterle kutladılar Yüzde 73 zam bayram havası estirdi, mehterle kutladılar

Adapazarı Belediyesi Aralık ayı olağan meclis toplantısı, Başkan Mutlu Işıksu başkanlığında Orhangazi Kültür Merkezi’nde meclis üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

6 gündem maddesinin karara bağlandığı meclis toplantısında söz alan CHP Meclis üyesi Haluk Akbay, Sakarya'nın en büyük yerinde kentsel dönüşüm projesi olan Ada Hayat projesinin önemine değinip mutlu olduklarını ifade ederek, "Bu vizyon proje için başta başkanımız Mutlu Işıksu ve tüm meclis üyelerimize bu projede emek sarf eden projenin gerçekleşmesi için mesai harcayan bürokratlarımıza, siyasetçilerimize bir Adapazarı'nı seven birisi olarak teşekkür ederim." dedi.

Gündem maddelerinin görüşüldüğü sırada 2. maddeyle ilgili söz alan İYİ Parti meclis üyesi Ahmet Bıçkıcı ise Ada Hayat projesi sözleşmesine çağrılmadıkları için Başkan Mutlu Işıksu'ya sitemde bulundu. İYİ Partili Bıçkıcı, "Ada Hayat projesinin karşısında olmadık, ret oyu vermedik, hep destek verdik. Ama projenin ihale sözleşmesinde yoktuk." dedi.

Bıçkıcı'nın bu sitemi üzerine konuşan Başkan Işıksu, "Öyle bir süreç yaşandı ki çekimser oy kullandığınız maddeyi hatırlıyor musunuz? Hatırlamıyorsunuz, peki ben hatırlatayım; İhalenin yetki maddesiydi... Şimdi ihalenin yetki verilirken çekimser davranıp, 'ihale sözleşmesinde niye yoktum' diye sitem etmek bence çok doğru değil. Lansman ayrı, herkesi çağırdım. Sözleşme başka... Dolayısıyla bunları iyi değerlendirmek lazım. Biz çok iyi analiz ediyoruz, değerlendiriyoruz ve uygun gördüğümüz şekilde istişare ederek yapıyoruz yaptıklarımızı. Kimseye de iyi niyetimizden şüphe etmediğini biliyoruz. Yaklaşımımız hep böyledir. Dolayısıyla hem ihale yetkisine çekimser oy verip bem de bu beklentiye girmenin gereksiz olduğunu düşünüyorum. Ama o ana kadar destek olduğunuz o an mı belli oldu onu da bilmiyorum. Sonuçta bu işin yapılması için ihale yapılması gerekiyor, bu çok net deyip konuyu burada kapatıyorum" dedi.