Ak Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’i ziyaret eden Adatepe Köyü Derneği Başkanı Mehmet Sağlam ve Gazeteci Selçuk Öner, Sakarya’da 2002 yılından bu yana Adatepe Köyü'nden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a en fazla oy desteğinin verildiğini belirterek, bu desteği "Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi" adıyla taçlandırmak istediklerini ifade ettiler.

Sağlam, proje talebini Karasu İlçe Belediyesi’ne ilettiklerini ve Sakarya’da bir ilk olacak bu projenin müjdesini İl Başkanı Tever ile paylaşmak istediklerini söyledi. İl Başkanı Tever, bu müjdeli haberin kendilerini onurlandırdığını belirterek, süreçte gereken her türlü desteği vermeye hazır olduklarını vurguladı. Tever ayrıca, Karasu bölgesindeki STK ve iş insanlarının da projeye kayıtsız kalmayacaklarına ve ellerinden gelen desteği vereceklerine inandığını ifade etti.

Bekdemir'den 15 Temmuz mesajı Bekdemir'den 15 Temmuz mesajı

Adatepe Köyü Derneği Başkanı Mehmet Sağlam, samimi destek ve tavırlarından dolayı Başkan Tever’e teşekkür ederken, Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nin temel atma ve açılış törenlerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı bizzat Külliye’ye giderek davet edeceğini de sözlerine ekledi.