DEVA Partisi'nde yeni il yönetimi belli oldu DEVA Partisi'nde yeni il yönetimi belli oldu

Tv264'te yayınlanan Gazeteciler Soruyor programına telefonla bağlanan Ahmet Soğuk, yerel seçimlerde Ferizli'de AK Parti'nin belediye başkanlığını kaybetmesine ve kendisinin aday gösterilmemesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

AK Parti İl Başkanı, İlçe Başkanı ve Ali İnci'nin aday olmaması için gayret gösterdiğini belirterek; "Ali İnci 'senin olmanı istemiyorum' diye bana söyledi. Ben aday olsaydım yüzde 60 ile seçimi almıştım. Sonuç ortada" dedi.

Seçim sürecinde Ferizli'de İYİ Parti'ye çalıştığı yönündeki iddialarla ilgili konuşan Soğuk; "Benim yaptığım ankette yüzde 50 üzerinde çıkmama rağmen 'Ahmet Soğuk başka partilerden aday olacak mı?' diye kamuoyu oluşmuştu. Yanlış tercih yaptılar. AK Parti kaybetti.

Benim açımdan AK Partiliyim. Kimse sorgulayamaz. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görevde olduğu sürece ben AK Partiliyim. Yola çıktığım kefen duruyor.

Benim İYİ Partiye çalıştığı iddiaları. Daha öncede çeşitli iddialar geldi. Kesinlikle AK Partiye çalıştım. Oyumu da AK Partiye verdim. Sinanoğlu'nda Ferizli adayına oy istedim. Geçen seçimde de tüm imkanlarımı ortaya koydum. Büyükşehire daha fazla çalıştım. İYİ Partiye çalıştığım iddiaları yersiz" diye konuştu.