AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz hakkında konuşulan iddialara bir yanıt da AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever'den geldi.

Yerel seçimlerde bütün parti olarak tam koordine bir şekilde çalıştıklarını söyleyen Başkan Tever, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz hakkında konuşulan iddiaların haksız ve yersiz olduğunu ifade etti.

Başkan Tever, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"Kıymetli Vekilim;

31 Mart seçimlerini hep birlikte geride bıraktık. Vatandaşlarımız kullandıkları oylarıyla iradelerini sandıkta beyan ettiler. Sandıktan çıkan sonuç, başımızın tacıdır.

AK Parti’miz her seçimde olduğu gibi, bu seçimde de Sakarya’mızda; Genel Başkan Yardımcımızın koordinasyonunda Milletvekillerimiz ve teşkilatlarımızla birlikte temayül yoklamalarını, anketleri ve istişare süreçlerini tam bir koordinasyon içerisinde yerine getirmiş, adayları da bu doğrultuda ortak bir akılla belirlemiştir.


Aday tespit komisyonunda yer alması hasebiyle son zamanlarda Genel Başkan Yardımcımız, Seçim İşleri Başkanımız Sayın Ali İhsan Yavuz’a yönelik kamuoyunda yer alan haksız, yersiz ve mesnetsiz ithamlar gerçeği yansıtmamaktadır.

Biz, birlik ve beraberlik içerisinde tüm gücümüzle milletimize hizmet etmeye çalışırken, birileri de seçim sonuçları üzerinden Kıymetli Genel Başkan Yardımcımızı değersizleştirmek, partimizi itibarsızlaştırmak için elbette uğraş verecek.

Umre’den dönen Ömer Arslan’dan yemek ziyafeti Umre’den dönen Ömer Arslan’dan yemek ziyafeti

Ancak biz işimize bakıyoruz. Milletimizin verdiği mesajı, sandığın verdiği sonuçları hep bağımsız bir şekilde değerlendirdik ve değerlendirmeye de devam ediyoruz.

Ülkemizin siyasi zaafiyete ve ekonomik türbülansa tahammülü olmadığı bir ortamda enerjimizi dedikodu lobilerine, itibar suikastçilerine harcayacak halimiz de yok.

Hep söylediğimiz gibi bizim siyasetimiz millete hizmet ve icraat siyasetidir, gayemiz Hakk'ın ve halkın rızasını kazanmaktır. Biz birlik ve beraberlik içerisinde Sakaryalı hemşehrilerimizin yanında olmaya, onlara hizmet üretmeye, hep daha iyisini yapmaya durmadan devam edeceğiz. "