Saadet'te değişim kurultayı! Karamollaoğlu aday olmayacak, Ömer Ayhan adaylar arasında Saadet'te değişim kurultayı! Karamollaoğlu aday olmayacak, Ömer Ayhan adaylar arasında

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri çerçevesinde vatandaşlar Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve 16 ilçenin belediye başkanını seçmek için sandık başına gitti. Resmi olmayan sonuçlara göre, 11 ilçenin belediye başkanı değişirken bunlardan 7’si farklı partilerin adayları oldu. Cumhur İttifakı Sakarya'da 7 ilçe belediyesini muhalefet partilerine kaybetti.

Dün tamamlanan yerel seçimlerin ardından AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, seçimler hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.

Tever, açıklamasında şunları kaydetti:

"Ülkemiz ve şehrimiz, büyük bir demokrasi sınavından daha alnının akıyla çıktı.

TBMM KEFEK Başkanımız, Milletvekilimiz Sayın Çiğdem Erdoğan, Milletvekillerimiz Sayın Ali İnci, Sayın Ertuğrul Kocacık, Sayın Murat Kaya ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Yusuf Alemdar ile birlikte seçim sonuçlarını değerlendirdiğimiz istişare toplantısında bir araya geldik.

Öncelikle seçime katılan her bir hemşehrimize, seçimlerin sağlıklı geçmesi için gün boyu fedakarca çalışan görevlilere, nöbet yerini terk etmeyen sandık sorumlularımıza demokrasimize verdikleri katkı için teşekkür ediyoruz.

AK Parti, kurulduğu günden bu yana sandıktan çıkan her sonuca daima saygı duymuş, milletimizin verdiği kararı tek doğru kabul etmiştir.

Sandıktan çıkan sonuç ilimiz açısından Cumhur İttifakı’nı yine 1. parti yaptığı gibi, bazı mesajlar da içermektedir. Seçim sonuçları ile ilgili Sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği istikamette gerekli çalışmaları titizlikle yapacağız.

Sakarya Büyükşehir Belediyemizdeki açık ara farkın yanı sıra 9 ilçemizde yarışı önde tamamladık. Sakarya’mızda, Büyükşehir Belediyesinde ve İlçelerimizde Cumhur İttifakı olarak bizlere verilen sorumluluğu layıkıyla yerine getirerek, aziz hemşehrilerimiz ve şehrimiz için eser ve hizmet siyasetimizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

31 Mart Mahallî İdareler Seçimi sonuçlarının ülkemize ve şehrimize hayırlı olmasını diliyorum."