Mesut Ekrem, yaptığı açıklamada,

Cumhur İttifakı'nın sıradan bir ittifak olmadığını belirterek; "Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Cumhur İttifakı’nı oluşturan tüm siyasi partilerin liderleri 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası İstanbul Yenikapı’da milletimizin ortaya koyduğu;  devleti, milleti, ülkeyi ve tüm Türk İslam coğrafyasını önceleyen ve bu değerleri her şeyin üstünde tutan birleştirici ruhun okunması ile birlikte Cumhur İttifakı ortaya çıkmıştır. 

CHP'li Özkan: "22 yıldır sizlere katlanan bu şerefli millet bir kez olsun şımartılmayı hak etmiyor mu Lütfi Bayraktar?" CHP'li Özkan: "22 yıldır sizlere katlanan bu şerefli millet bir kez olsun şımartılmayı hak etmiyor mu Lütfi Bayraktar?"

Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Cumhur İttifakını oluşturan tüm siyasi partilerin liderleri ittifakın oluştuğu günden bu yana yapmış oldukları tüm açıklamalarda ittifaka zarar verecek ittifakın ruhunu incitecek hiçbir açıklamada bugüne kadar bulunmadılar. 

Bugün ilçemizde Cumhur İttifakı ruhuna uygun düşmeyen, BBP Akyazı İlçe Belediye Meclis Üyesinin sosyal medya paylaşımını talihsiz olarak görüyoruz. Bu paylaşımı yapan belediye meclis üyesini AK Parti Akyazı İlçe Başkanlığı olarak kınıyoruz. BBP Akyazı İlçe Başkanlığı, BBP Sakarya İl Başkanlığı ve BBP Genel Merkez parti yönetiminin bu konuyla ilgili gereğini yapacağına inanıyor ve biliyoruz" ifadelerini kullandı.