Sakarya'da siyaset yapanlar ve siyasi takip eden bizler  2024'ün Mart ayında yapılacak yerel seçimler kadar bir sürece tanıklık yapmadılar. Özellikle aday belirleme sürecinin uzaması, hem adaylara hem de farklı iddiaların gündeme gelmesine neden olurken iktidar Partisi Ak Parti'de her gün yeni gelişmeler yaşanıyor.. 

 İşte Ak Parti'de son 24 saate öne çıkan adaylık sürecindeki gelişmeler..

-Ak Parti İl Başkanlığı Serdivan Spor Salonunda ay sonuna kadar Serdivan Spor Salonunda aday tanıtımı yapmak için harekete geçti. Bildiğiniz gibi geçen hafta Cuma günü  Büyükşehir Belediye Başkan  Adayı Yusuf Alemdar'ın tanıtımı sırasında Ak Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkanı  Ali İhsan Yavuz "10 gün içerisinde aday tanıtımı yapacağız' diye açıklamada bulunmuştu._

-Ak Parti Genel Merkezi'nde dün yapılan toplantı sonrasında Sakarya'nın ilçe belediye başkan adaylarının açıklanması bekleniyordu. Ancak 'Serdivan, Ferizli ve Karasu' adaylarının belirlenmesinde çıkan sorunlar nedeniyle bu gerçekleşmedi ve adayların açıklanması haftaya kaldı.-

-Aday tespitinde sorun çıkan ilçelerden biri de Serdivan Belediyesi.. 11 aday adayının  bulunduğu Serdivan'da her gün bir aday isim öne çıkıyor. O aday ismi öne çıktığında da diğer adaylar Ankara ile iletişime geçince işler karmaşık hale dönüyor. Serdivan'da yaşanan durum anlık olarak böyle..

- Ferizli Belediyesi'nde de durum farksız değil. Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu'nun 5 yıllık çalışması sırasında ortaya çıkan bazı özel sıkıntılar  Ankara'ya taşındı. Bu durum  Gündoğdu'nun 2nci dönem adaylığında karşısına çıkan  engel olurken, Ak Parti  Ferizli'de yeni veya eski belediye başkanı diye devam etmek yerine farklı bir ismi de düşünüyor. Ak Parti Genel Merkezinin diğer bir endişesi ise mevcut başkan İsmail Gündoğdu'nun Ferizli'de karşısına çıkacak diğer parti adaylarının kuvvetli olması.. Ak Parti Ferizli'de kuvvetli aday ise seçimlere girmek istiyor.

- Karasu'da da mevcut başkan İshak Sarı'nın  anketlerde orta sıralarda çıkması  Karasu İlçesi'nde aday kim olacak sorusunun cevap bulmasına engel..  Karasu'da  Sarı'nın dışında alternatif bir isimde gündemde

- Kocaali'de 3 dönem kuralına takılması beklenen  Ahmet Acar 4ncü dönem için kulislerini artırdı. Acar'ın en büyük engeli ise Kocaali'de diğer partililerin karşısına çıkarttığı rakipleri.. Ak Parti şimdi burada Acar'ın rakipleri karşısındaki durumunu değerlendiriyor ..
  
Parti'den 4ncü kez aday gösterilirse kimse şaşırmasın.. Karakullukçu'nun ilçede oy potansiyeli olan bir isim olduğu biliniyor.. 

Başkan Adayı Yusuf Alemdar projelerini açıkladı Başkan Adayı Yusuf Alemdar projelerini açıkladı

 Erenler ve Adapazarı'nda ise mevcut başkanlarla devam edilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Medyabar