2023 seçimleri öncesinde AK Parti, tüm eski il-ilçe başkanları, gençlik-kadın kolları başkanları ve mahalle başkanları ile buluşma planı hazırlandı. Yapılacak olan buluşmalarda ihraç edilenler ve başka bir partiye geçenlerin çağrılmayacağı öğrenilirken kırgınlıkların giderilmesi amaçlanıyor.

Uzun süredir kuruluş değerlerinden koptuğu gerekçesiyle eleştirilen AK Parti'de 2023 seçimleri için parti tabanına yönelik hazırlıklar yapılıyor.

İktidara yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre, bu kapsamda, partinin kuruluşundan bugüne kadar, ihraç edilenler ve başka partilere geçenler hariç olmak üzere, tüm eski il-ilçe başkanları, gençlik-kadın kolları başkanları ve mahalle başkanları ile buluşma planı hazırlandı.

81 ilde il-ilçe yönetimleri eski kadrolarla toplantılar yaparak, 2023 seçimi için destek talebinde bulunuyor. Genel Merkez yönetimi de geçen hafta eski il başkanlarını Ankara’da topladı.

Bu toplantılarda, parti yöneticileri eski kadrolara “AK Parti'de eski ve yeni diye bir ayrım yok. Herkes bu davanın sahibidir” diye seslenildi ve mevcut il yönetimleri ile sahada birlikte çalışma yapmaları istendi.

Zafer Partisi'nden il binasına 'polis promosyonu' pankartı Zafer Partisi'nden il binasına 'polis promosyonu' pankartı

ESKİ BAŞKANLARA DAVET
AK Parti genel merkez yönetimi, eski kadrolarla buluşmaların artarak devam edeceğini belirterek “Eski arkadaşlarla seçim sürecinde birlikte çalışmak istiyoruz. Bugüne kadar herhangi bir nedenle kırılmış, darılmış ve gönül koyanlar olmuş olabilir. Tüm bu arkadaşlarla bir araya geleceğiz. Gönüllerini alacağız” dedi.

Erdoğan da önümüzdeki günlerde, geçmişten bugüne kadar parti bünyesinde belediye başkanlığı görevinde bulunan isimlerle toplantı yapacak. Bu kapsamda, AK Partili eski belediye başkanları Ankara’da yapılacak toplantıya davet edildi.