AK Parti’de kaybedilen büyükşehirler, iller ve ilçelerin araştırmaları devam ediyor. Neden kaybedildi sorusunun cevabını arayan AK Parti tüm illerde araştırmalara başladı. Sakarya İl Teşkilatı’nda da sürekli olarak genel merkez yöneticileri gelerek toplantılar düzenliyor. Toplantılarda 7 ilçenin nasıl ve neden kaybedildiği araştırılıyor. 

Özkan: Sözümüzün arkasındayız, çiftçimizin yanındayız Özkan: Sözümüzün arkasındayız, çiftçimizin yanındayız

Diğer taraftan 31 Mart yerel seçimlerindeki oy kaybının nedenleri genel merkezde de araştırılıyor. Daha önce milletvekillerini araştırmak için saha ekibi kuran AK Parti’de rapor tutma çalışmaları yürütülüyor. Yarın genel merkezde Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak olan MYK’de bazı değişiklikler olması bekleniyor.   

Sürçe böyle devam ederken Genel Başkan Erdoğan’ın 14 Mayıs Salı günü il başkanlarıyla istişare toplantısı düzenleyecek. Bu toplantıda oy kayıplarına yönelik hazırlanan il raporları gündeme getirilecek ve saha da yapılan araştırmalar konuşulacak. Toplantıda Erdoğan’ın, il başkanlarına neden oy kayıplarının yaşandığına yönelik görüşleri alınacak. Bu toplantının ardından 22 Mayıs’ta da MKYK toplantısının gerçekleşmesi bekleniyor.

Yapılacak toplantılar, sunulacak raporlar ve izahatlar sonrasında ise partide yeni bir genel kurul sürecinin işletileceği öğrenildi.

medyabar