AK Parti, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler için çalışmalarına iyice hız verdi. 81 ilin Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlarını belirlenirken, Sakarya’daki isim ise Emre Tan oldu.

Başkan Adayı Çelik’ten Berat Gecesi mesajı Başkan Adayı Çelik’ten Berat Gecesi mesajı

AK Parti'de  31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçim çalışmalarına hazırlık kapsamında, aday tespit çalışmaları devam ederken bir yandan da saha çalışmaları yapılıyor. AK Parti, adayların propaganda sürecindeki toplantıları, ziyaret ve miting programları ile seçim bürolarının açılması, propaganda malzemelerinin tedariki ve dağıtımı gibi görevleri bulunan Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) başkanlarını 81 ilde belirlendi.

Bu ayın sonuna kadar ilçe SKM başkanlarının belirlenmesi sürecini de tamamlayacak parti, seçim ofislerinin açılması sürecini yine bu ayın sonunda bitirecek. Partide ocak ayında, "Genişletilmiş Seçim İşleri Başkanları ve SKM Başkanları Toplantısı"nın düzenlenmesi planlanıyor. Toplantıda başkanlar, seçim takviminin takibi ve çalışmalarına ilişkin teknik olarak bilgilendirecek.


AK Parti Sakarya Teşkilatı’nda göreve getirilen Emre Tan’ı önce İl başkanı Yunus Tever tebrik ederek görevinde başarı dileğinde bulundu. Görevine hemen başlayan Tan, ilçelerin SKM Başkanlarını toplayarak saha çalışmalarını startını verdi. Tan yaptığı açıklamada, “31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimi için ilk İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) Başkanları toplantımızı gerçekleştirdik. Haydi Bismillah” dedi.

Emretan1Emre Tan3