AK Parti’de seçimlerde sonuçlar tartışılmaya devam ediyor. Oy düşüşü ve belediyelerin kaybedilmesinin nedenleri araştırılırken kulislere düşen söylenti moralleri bozdu.

AK Parti’de seçim hezimetinin sonuçları detaylı bir şekilde araştırılmaya başlandı. Tüm teşkilatlardan yaptıkları çalışmalar, adayların seçim çalışmaları, seçim koordinasyon merkezi planlamaları, belediye meclis üyesi adaylarının seçimlere katkısı ve seçmenlerle olan diyalogların tümü geçmişe dönük olarak raporlanıyor.

AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı tarihi öne alındı AK Parti’nin Kızılcahamam Kampı tarihi öne alındı

Genel merkezi sunulacak olan hezimet raporlarının hazırlıkları sürürken, AK Parti içine düşen kulis bilgisi bir anda hesapları alt üst etti. Edinilen bilgiye göre; AK Parti Genel Merkezi’nde hazırlanan son çalışmada Genel Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından ülke genelindeki teşkilatların kademeli olarak görevden alınması talimatı verildi. Mahalle başkanlarına kadar inecek olan görevden almaların seçimde gösterilen performansa bakılarak yapılması bekleniyor. Mutlak başarı beklenen iller ve bölgelerdeki seçim sonuçlarına göre başlaması planlanan görevden almaların bayramdan sonra gerçekleşeceği iddia edildi.  

Yine iddialara göre atamayla yapılacak olan yeni ilçe, belde, mahalle ve il başkanlarının halkla temaslarını kuvvetlendirmeleri, illerde kanaat önderleri ve sivil toplum kuruluşlarının isteklerine göre çalışma yapmaları, geçim ve ekonomik sıkıntıların daha çok yaşandığı bölgelerde yerel bazlı projeler üretmeleri istendi.

Bir diğer söylenti ise, tüm milletvekillerinden seçim bölgelerinde sergiledikleri seçim performansı çalışmaları raporlayarak, Genel Başkan Erdoğan’a yüz yüze sunacağı yönünde oldu. Seçim öncesinde ve sonrasında sert bir dille uyarılan milletvekillerinden geniş kapsamlı izahat isteyen genel merkezin öbayram sonrasında harekete geçmesi bekleniyor. 

medyabar