TV264 ekranlarında her Cuma akşamı saat 21.00’de yayınlanan Gazeteciler Soruyor isimli tartışma programının canlı yayın konuğu olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un üye çıkışı siyasetin sıcak gündemini oluşturmaya devam ediyor. Özkoç, "Onlarca AKP’li bize üye oluyor. Şimdi biz 150 AKP’linin bize geçişi ile ilgili rozet takma töreni düzenleyeceğiz. Daha önceden AKP üyesi olmuş, 150 kişinin Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçişiyle ilgili rozet takacağız” dedi.

Özkoç, “Biliyorsunuz ki bir Saha Çözüm Hareketi projemiz var. Şu anda 80 bin haneye girdik. Gittiğimiz yerlerde Cumhuriyet Halk Partisi'ne üye oluyorlar. Daha önceden hiç Cumhuriyet Halk Partisi'yle alakası olmayan vatandaşlarımız var. O insanlarda bize üye oluyorlar. Şuanda Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçişler gayet iyi. Özellikle AKP’den gelen insanlar çoğunlukta. O insanların partimize gelmesini biz, bir guru vesilesi olarak görüyoruz. Daha önceden başka siyasi partilerde görev yapmışlar, bulunmuşlar, ama artık CHP'li oluyorlar" dedi.

Özkoç’un bu sözleri siyasette geniş yer buldu. AK Parti üyesi 150 kişinin kimler olduğu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeni üyelere rozet takıp takmayacağı siyaset kulislerinin gündemi oluşturuyor.