Taraklı’da 3 dönem AK Parti’den belediye başkanlığı yapan Tacettin Özkaraman, Cumhur İttifakı kapsamında Taraklı'nın MHP'ye verilmesinin ardından tekrar aday gösterilmemişti. Özkaraman, yaptığı yazılı açıklaması ile bağımsız aday olarak seçimlere gireceğini açıkladı.

Ahmet Soğuk'tan İYİ Parti'ye çalıştığı iddialarına yanıt Ahmet Soğuk'tan İYİ Parti'ye çalıştığı iddialarına yanıt

Özkaraman, açıklamasında aday olmasına mevcut başkanın tavırlarının etken olduğunu belirtti.

Özkaraman açıklamasında şunları kaydetti:

"Saygıdeğer Kamuoyu,
Bildiğiniz gibi 2004 - 2019 arası 3 dönem ( Akparti) belediye başkanlığı yaptım.
2019' da yapılan Mahalli Seçimlerde 3. dönem kuralını da göz önünde bulundurarak aday olmadım.
Partimiz bu seçimde ittifak yaparak Taraklı Belediye Başkanlığını MHP'ye bıraktı. 
Bizler Ak Parti ilçe teşkilatı ve meclis üyelerimizle birlikte seçim çalışmalarının tamamına katılarak MHP adayına oy istedik. Seçimlerde Ak Parti seçmenleri partimizin kararına uyarak tam destek verdi.
Buna rağmen seçimden hemen sonra ittifak ruhu unutularak Ak Parti yok sayıldı. Şahsım olarak seçilen başkan tarafından yapılan eleştirelerin hedefi oldum. MHP'den aday olup seçilen başkan sadece Ak Partililerle değil, MHP'liler ve MHP ilçe teşkilatındaki bazı arkadaşlarla da problem yaşadı.
Ayrıca, Taraklı için başlattığımız çalışmalar sekteye uğradığı gibi, ilçemiz için olmazsa olmazı turizm baltalanır hale geldi.
Başta Ak Partili ve MHP'li vatandaşlarımız olmak üzere her kesimden adaylığım konusunda teklif ve baskılar gelmeye başladı.
Cumhur ittifakından seçilen bir başkana yakışmayan, üstenci bakış ve nobran tavırlardan kurtulmak ve ittifakımızın düsturu olan samimi, güleryüzlü, kucaklayıcı, icraatçı, paylaşımcı, şeffaf belediyecilik anlayışını hakim kılmak, Taraklı'da Türkiye'nin Yüzyılı'na uygun icraatlar yapmak için Bağımsız aday olmak durumunda kaldım.
Adaylığımız, asla Ak Parti ve MHP yönetiminin ittifak kararına isyan değil, gösterilen adaya seçmenin gösterdiği tepkinin sonucudur.
Bilgilerinize. Saygılarımla."