AK Partili vekillere sert uyarı: "Adımlarınıza dikkat edin" AK Partili vekillere sert uyarı: "Adımlarınıza dikkat edin"

Geçen Cuma akşamı TV264 ekranlarında yayınlanan Gazeteciler Soruyor’da konuşan Gazeteci Hüseyin Cumalı, “Şu hale bakar mısınız! Sakarya’nın her ilçesinde ilk kez bu denli AK Parti’den ayrılanlarla AK Partili adaylar sandıkta yarışıyor. Peki seçim sonrasında ak Parti’nin oyu düşürse veya bir iki belediye kaybedilirse ya da istenmeyen bir tablo çıkarsa bunun sorumlusu kim olacak! Bunun faturasını kim ödeyecek! Bunları seçim öncesi yazacaksın ki kıymeti olsun. Seçim sonrasında ise ortaya çıkan tabloyu değerlendireceğiz” dedi.

Yine TV264 ekranlarında canlı olarak yayınlanan Gazeteciler Soruyor’da 4 hafta önce yorumculardan Kemal Turgaç, “AK Parti’nin parçalanmış hali var. Sakarya İl Başkanlığı toplanamıyor” demişti. Gazeteci Safa Polat AK Partililerin Ak Partililere karşı olan sandık yarışıyla ilgili olarak, “Sakarya İl Başkanı, yönetimi, ilçe başkanlarına dikkat çekmişti.
AK Partililerin AK Partililerle yarışıyla ilgili konuşan Hüseyin Cumalı ise bir sıkıntı var ise bunun bir tek AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’den kaynaklanmadığını ifade etti.

Usta kalem Hüseyin Cumalı, “Yeri geldi Tever ile gazeteci-siyasetçi kavgası yaptık. Ama şimdi kimse kusura bakmasın. Başkan Yunus Tever’e haksızlık etmeyin. Oy oranı veya belediye kaybedilirse bunun sorumlusu İl Başkanı Tever’den önce milletvekilleri var. 5 Milletvekilli nerede! Ali İhsan Yavuz nerede! Ayrıca bu kentte milletvekili listesini, Sakarya Büyükşehir Belediyle Başkanını, ilçe belediye başkan aday listesini, belediye meclis üyesi listesini kim yapıyor! Kimin sözü geçiyor” diye sordu.

Cumalı, “Her seçimde bütün gözler Ali İhsan Yavuz’da değil mi! AK Parti bu kentte yüzde 80 oy alsa Ali İhsan Yavuz’un başarısı olarak kabul edilmeyecek mi! Seçimde AK Parti büyük oy alsa Ali İhsan Yavuz tebrik edilmeyecek mi! Bu kentte AK Parti’nin siyasi ağası kim! Siyasi ağa Yavuz değil mi! O zaman oy oranında bir kayıp olursa, bir belediye dahi kaybedilirse ben Ali İhsan Yavuz’u tanırım. Başarı ve başarısızlık AK Parti Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’a yazar. Seçim sonrası iyi yada kötü fatura Yavuz’a yazar” dedi.