AK Parti Teşkilat Başkanlığı'nın '2023'e Doğru Şehir Buluşmaları' programı kapsamında bugün Sakarya’da yapacağı çıkarma, 'Basın Buluşması' programıyla başladı.

Fuat Koçer

AK Parti Teşkilat Başkanlığı'nın '2023'e Doğru Şehir Buluşmaları' programı kapsamında bugün Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile birlikte genel başkan yardımcıları ve milletvekilleri Sakarya'nın dört bir yanında vatandaşlarla buluşacak.

16 ilçenin tamamına giderek burada çeşitli programlar icra edecek olan AK Parti kurmayları, ilk olarak şehirde görev yapan basın mensupları ile 'Basın Buluşması'nda bir araya geldi. 

'Basın Buluşması' programına AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek ve Recep Uncuoğlu, MKYK üyeleri Serpil Yılmaz, Davut Coşkun Şiviloğlu, Ahmet Bilal Kıymaz, Mehmet Umur, Kocaeli Milletvekilleri Mehmet Akif Yılmaz, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Sami Çakır, Cemil Yaman, İlyas Şeker, İstanbul Milletvekili Fatih Süleyman Denizolgun, Bursa Milletvekilleri Emine Yavuz Gözgeç, Zafer Işık, Vildan Yılmaz Gürel, Muhammet Mütif Aydın, Refik Özen, Osman Mesten, Mustafa Esgin, Atilla Ödünç, Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol katıldı. 

Toplantıda konuşan AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, "16 ilçede eş zamanlı program icra edeceğiz. 16.00 itibariyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismaioğlu'nu ağırlayacağız. Cumhurbaşkanımızın kalesi olarak gördüğü Sakaryamızın düşmemesi için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "4 yıl önce Sakarya'da şunlar konuşuluyordu. Yeni kadın doğum hastanesi, yeni stadyum, millet bahçesi, deprem kredisi, yeni adliye, 1000 yataklo şehir hastanesi ve karapürçek yolu. Konuşulan sorunlar bunlardı. Kadın Doğım Hastanesi çok şükür hizmette. Yeni stadyum yaşayan stadyum dönüştü. 22 tane diğer müsabakanın oynandığı salonları olan bir stadyum oldu. Millet Bahçesi biliyorsunuz satılmıştı yeri. Ergün Atalay'ın da yoğun gayreti ile Cumhurbaşkanımızın Sakarya mitinginde halledildi. Deprem kredisini vekillerimizin emeği ile çözdük. Yeni adliye bizden önce başlanmıştı. Şimdi 100 bin m2 den büyük kapalı olacak. 1000 yataklı hastanenin 60 dönüm üzerine temeli atıldı. 2471 yatağa kadar çıkma potansiyeli var. Acil durum hastanesi de bu arada Türkiye'de ilk bu. Bir tek Karapürçek Yolu kaldı" dedi.

Yavuz, "Sakarya bir sağlık tarım sanayi eğitim kenti olsun istedik. Bu doğrultuda gidiyor işler. Şu an Sakarya'da eskiden kalıp hizmet veren hizmet veren hastane yok. Tüm hastaneler bizim dönemimizde yapıldı. İlçelerde halen yoğun bakım sorunu var. Bu sorunu halletmek için 1000 yataklı hastaneyi inşa ediyoruz. Yüzde 1300 artmış hastane yatak sayısı bizim dönemimizde. Diğer yatırımlarımız da devam ediyor. Bıraksak Sakarya'nın her yeri sanayi olacak. Ama bu konuya izin vermiyoruz. Basınımıza teşekkür ediyorum bu konuda hassas oldukları için. Sakarya tarım arazilerini kaybetmesin dedik ve bu konuda hassasiyetimiz var. 44 fabrikayı bir anda aştık geçtiğimiz dönemde. Sakarya böyle büyük bir kent. Bizim Sakarya olarak en büyük gücümüz birlik beraberliğimiz." dedi.

Yavuz, "Türkiye bugün iki bloğa ayrıldı. Karşı tarafta 6 parti yok. Masanın altında herkes var. Cumhur İttifakı yoluna böyle devam edecek. İktidar Türkiye'de olağanüstü işlere imza atacak. 29 Ekim'de TOGG fabrikasının açılışı yapılacak. Nükleer Santralin ilk ünitesinin açılışı olacak. Doğalgazımız önümüzdeki yıl çıkacak. 25-30 yıl tüm konutların ihtiyacını karşılayacak doğalgazımızı arttırmak için sondaj çalışmaları da devam ediyor.

Peki CHP ne yapıyor. Başörtüsü meselesini kanunla çözmeye çalışıyor. Güzel bir adım gibi ama bu kanunla çözülmez. Bir yerde bunu kayda geçirecekcek bunun yeri anayasadır. Bunun için bir anayasa değişikliği paketi dar kapsamlı olarak hazırladık.

Putin'in Türkiye'yi gaz merkezi yapalım dedi hemen başladılar olmamalı. Ama CHP ve peşine takılanlar Cumhur İttifakına yarayacaksa Türkiye'nin lehine ise yapılmasın diyor. Biz ise tam tersini diyoruz. Bizim aleyhimize olsun ama ülkemizin yararına ise yapılsın diyoruz.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun son işi basın kanununu Anayasa Mahkemesine götürecek. Zaten en iyi yaptığı iş. Uluslararası verilere göre Türkiye'de haberlerin yüzde 50'si yalan. Buna bir düzenleme lazım. Milletimiz herşeyin farkındadır. Ferasetli milletimiz var. Milletimiz sandıkta gereken cevabı verecek." dedi. 

Toplantı sonrası MKYK üyeleri ve milletvekilleri, il genelinde çeşitli temaslarda bulunacak. STK, oda, esnaf ve vatnadaşları ziyaret edecek olan heyet, geçmiş dönemlerde görev yapmış başkanlarla teşkilat buluşmasında bir araya gelecek. 

İYİ Parti Akyazı'da kongre zamanı İYİ Parti Akyazı'da kongre zamanı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bugün saat 16.00'da Sakarya'ya gelerek AK Parti İl Başkanlığını ziyaret edecek ve ardından 'İlk Oyum AK Parti'ye İlk Oyum Erdoğan'a temalı gençlik buluşmasına katılacak. 

ee65b09b-11cb-4e78-a72d-93e53ceca733d78e0e2b-e84b-46fb-a6a5-96d7c373940c

5e2ea6a7-dfc9-483d-bf3d-1bb98aeccaf6