16 Temmuz Cumartesi günü 57. Tarihi Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri’nin yapılacağı Akbalık Er Meydanı’nda yapılan hazırlıklar tamamlandı. Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, 3 yıl aradan sonra yapılacak olan tarihi güreş organizasyonuna tüm vatandaşları davet etti.

1956 yılından itibaren devam eden ve 3 yıl aranın ardından bu yıl 57’incisi düzenlenecek olan Tarihi Akyazı Akbalık Yağlı Güreşleri 16 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Bu tarihi organizasyon öncesinde Akbalık Er Meydanı’nda devam eden hazırlıklar tamamlandı. Akyazı Belediyesi ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi ekiplerince sürdürülen çalışmalar sonrasında Er Meydanı güreşlere hazırlandı.

Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı ve Yol haritası bu projeyle belirlenecek Sürdürülebilir Kentsel Hareketlilik Planı ve Yol haritası bu projeyle belirlenecek

Çalışmaları yakından takip eden Akyazı Belediye Başkanı Bilal Soykan, 16 Temmuz Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan güreşlere tüm vatandaşları davet etti.  Tarihi organizasyonun 3 yıl aranın ardından yeniden yapılacağını hatırlatan Başkan Soykan, “ Akbalık Güreşleri bizim için tarihi bir öneme sahip. Er Meydanı’ndaki çalışmalarımızı tamamladık. İnşallah Cumartesi günü güzel bir organizasyon gerçekleştireceğiz. 34’ü Başpehlivan olmak üzere toplam 600 Pehlivan burada boy gösterecek. Bu tarihi güne tüm vatandaşlarımızı bir kez daha davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

Akbalık Güreş Ağası Mehmet Öztürk de önemli organizasyon öncesinde davette bulunarak, “ Belediyemizin çalışmaları ile dualı çayırı güreşlere hazır hale getirdik. İnşallah Cumartesi günü burada büyük güreşlere şahit olacağız. Tüm vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.