Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen Sıfır Atık Seferberliği kapsamında Kocaeli Başiskele Belediyesi’nin projesiyle Yeşilkent Mahallesi’nde Sıfır Atık Tema Parkı kuruldu. Akcoat çevreci stratejileri ile geri dönüşüm ve sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamında cam, frit ve karo atıkları ile Belediye’nin bu projesine katkı sağladı.

Ayrıştırılmış olan atıklar ‘Sıfır Atık Parkında' hayat buldu

Akcoat tesislerinde doğaya saygılı ve sürdürülebilir üretim stratejisiyle ayrıştırılmış olan cam blokları, karo ve frit atıkları parkta birer sanat eserine dönüştü. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nermin Demirkol’un danışmanlığında yürütülen projede Akcoat’un malzemeleri parkın bir çok alanında hayat bularak dekoratif şekillerde kullanıldı.

Türkiye’de bir ilk olan Sıfır Atık Tema Parkı’nın tanıtım programında Akcoat adına İş Mükemmelliği Müdürü Murat Halat’a iş birliğinden dolayı plaket takdim edildi.

Enkazdan çıkan Can'ın ilk isteği ıslama köfte oldu Enkazdan çıkan Can'ın ilk isteği ıslama köfte oldu

Toplamda 2 bin 900m²’lik alanda kurulan park, her biri altıgen şeklinde 108m²’lik 7 bölümden oluşuyor. Parkta çocukların, gençlerin ve her yaştan insanların atölye çalışması yaparak hem sıfır atık bilinci kazanacağı hem de keyifli vakit geçireceği bir bölüm de yer alıyor.

akcoatakcoat cam bölümü