Sosyal sorumluluk projeleriyle toplumsal farkındalığı geliştirmeyi sürdüren Akcoat, 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası'nı dolu dolu geçirerek, çalışanlarının ve toplumun iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlendirme amaçlı çeşitli etkinlikler düzenledi.

Hayatın her detayında varlığını gösteren Akcoat, haftanın ilk günlerinde, çalışanların çocuklarını fabrikaya davet ederek iş sağlığı ve güvenliği bilincini genç nesillere aktardı. Çocuklara kişisel koruyucu ekipmanların (PPE) önemi ve doğru kullanımı hakkında bilgi verildi.

Çocuklarla gerçekleşen özel etkinlik kapsamında minikler, hayal güçlerini kullanarak kendi baretlerini tasarladılar. Bu eğlenceli etkinlik sayesinde iş güvenliği konusunda önemli bilgiler edindiler.

Üniversite öğrencileri ile bir araya geldiler

4 Mayıs'ta gerçekleştirilen TOSH İSG Sempozyumu'na katılan Akcoat, sektördeki son gelişmeleri takip ederek deneyimlerini paylaştı ve yeni bilgiler edindi.8 Mayıs'ta, Sakarya Üniversitesi Ferizli MYO İş Sağlığı ve Güvenliği 2. sınıf öğrencileriyle bir araya gelen Akcoat, iş sağlığı ve güvenliği uygulamalarını ve saha çalışmalarını öğrencilere aktararak teorik bilgilerin pratik uygulamalarla güçlendirilmesine katkı sağladı.

Haftanın son günlerinde ise Akcoat fabrikasında çalışanlara çeşitli eğitimler ve etkinlikler düzenlendi. İSG Rubik yarışması, bilgi yarışmaları, yüksekte çalışma uygulamaları, enerji izolasyonu ve çevre konularında eğitimlerle çalışanların bilgi düzeyi artırıldı. Bu etkinliklerle iş sağlığı ve güvenliği kültürü pekiştirilerek güvenli bir çalışma ortamı oluşturulması amaçlandı.

‘2024 üretim yılını sıfır iş kazasız tamamlamayı hedefliyoruz’

İnsana saygı ve sürdürülebilir kalkınma amaçları doğrultusunda, çalışanlara ve çevreye karşı sorumluluklarını yerine getirdiklerini belirten Akcoat Genel Müdürü Burç Yıldırım, bu doğrultuda 2023 yılında İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) alanında önemli başarılar elde ettiklerini kaydetti. Bir önceki yıla göre kaza ağırlık oranında ve kayıp günlerin azaltılmasında yüzde 80’lik bir iyileştirme sağladıklarının altını çizen Yıldırım, “2024 yılında da, 'Davranış Odaklı İş Güvenliği Kültürü'nü benimseyerek, sıfır iş kazasız üretim yılını tamamlamayı hedefliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için her çalışanımızın İSG prensiplerine uygun davranışları benimsemesi ve güvenli çalışma ortamının korunması için yoğun çaba sarf ediyoruz. İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası'nı, çalışanlarımızın yanı sıra geleceğimizin teminatı genç nesillerle birlikte kutlamak, bizim için büyük önem taşımaktadır” şeklinde sözlerini tamamladı.

Bayhan “sayın” demedi, Kocacık ise sürgünü kutladı! Gaf üstüne gaf yapıyorlar Bayhan “sayın” demedi, Kocacık ise sürgünü kutladı! Gaf üstüne gaf yapıyorlar

Thumbnail Akcoat İ S G5Thumbnail Akcoat İ S G3Thumbnail Akcoat İ S G2Akcoat İ S G1