Emaye, seramik, cam, yapışmaz dekoratif kaplamalar ve pigment ürün grubuyla dünyanın lider kimyasal kaplama malzemeleri üreticisi olan Akcoat, Türkiye Kritik Hammaddeler Zirvesi 2024'e sponsor oldu. 24-25 Nisan 2024 tarihlerinde İzmir Kaya Thermal & Convention’de gerçekleştirilen zirve, Türkiye'nin zengin maden yataklarını ve kritik minerallerin üretimindeki etkin rolünü ele aldı. Endüstri liderleri, akademisyenler ve diğer paydaşlar arasında önemli bir bilgi alışverişinin sağlandığı platformda, değerli kaynakların daha verimli yönetimi ve stratejik kullanımı için çözüm yolları tartışıldı. Dünyanın dört bir yanından farklı bakış açısına sahip uzman akademisyenler, araştırmacılar, iş insanları ve kamu temsilcilerinin bir araya geldiği zirveye Akcoat’tan Tedarik Zinciri ve Bilgi Teknolojileri Direktörü Öznur İskefiyeli, Hammadde Satın Alma Müdürü Özge Karaca Ergin ve Hammadde Satın Alma Yöneticisi Merve Yiğit katılım sağladı.

Kritik minerallerin önemini vurgulamak ve Türkiye'nin madencilik sektöründeki potansiyelini desteklemek amacıyla sponsor olduklarının altını çizen Akcoat Genel Müdürü Burç Yıldırım “Teknolojinin ve sanayinin gelişmesi, kritik hammaddelere olan bağımlılığı her geçen gün artırıyor. Türkiye, kritik hammadde kaynakları bakımından zengin bir ülke. Bu zirve, Türkiye'nin bu alandaki potansiyelini harekete geçirmek ve uluslararası iş birliğini geliştirmek için önemli bir platform sunuyor. Akcoat olarak, Türkiye'nin kritik hammaddeler alanındaki stratejisini geliştirmek için bu zirveye katkıda bulunmaktan gurur duyuyoruz" şeklinde konuştu. Akcoat’un, kritik minerallerin en önemli kullanıcılarından olduğunu belirten Yıldırım, bu mineral ve hammaddelerin sürdürülebilir, geri dönüştürülebilir bakış açısıyla ve son teknolojinin takipçisi olarak tedarik zinciri stratejilerini yönlendirmeye devam edeceklerini kaydetti.

Kamuoyu bu kareyi konuşuyor: Sana hiç yakıştı mı Ziya Polat! Kamuoyu bu kareyi konuşuyor: Sana hiç yakıştı mı Ziya Polat!

Thumbnail Akcoat Kritik Hammadde ZirvefotoThumbnail Akcoat Kritik Hammadde Zirve Foto1