Kamyonetin kasasının çarptığı 13 yaşındaki çocuk toprağa verildi Kamyonetin kasasının çarptığı 13 yaşındaki çocuk toprağa verildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından esnafa yönelik olarak verilen sözler arasında yer alan Bağ-kur prim günlerinin 7200'e düşürülmesi müjdesini beklediklerini söyleyen Başkan Akdardağan, "Esnafımız yanında çalıştırdığı kişiye 7200 gün üzerinden prim öderken, kendisi için 9000 üzerinden prim günü ödemek zorunda kalıyor. Esnaflarımız haklı olarak 7200 prim günü ödeyerek emekli olmak istiyor. Esnafımızla yaptığımız istişareler neticesinde ülke genelinde de en büyük beklenti SGK ile Bağ-Kur arasında bir norm birliği sağlanması, yani eşitlenmesi yönündeydi. Yaz aylarında prim gün ödeme sayılarının 9000 günden 7200 güne indirilmesi gündeme gelmiş ve seçim öncesi bu haksızlığın giderileceği Cumhurbaşkanımız tarafından müjdelenmiştir" dedi.

Başkan Akdardağan, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde ve ilgili bakanlıklar tarafından SGK ve Bağ-Kur arasındaki prim farkının ortadan kaldırılması yönünde bir çalışma yapıldığını biliyoruz. 7 bin 200 prim günü müjdesinin yeni yılda bir an önce hayata geçmesi en büyük beklentimiz ve temennimizdir. Bu vesileyle yeni yılın şimdiden hayırlar getirmesini temenni ederken, Cumhurbaşkanımızdan ve Gazi Meclisimizden gelecek müjdeli haberleri beklediğimizi tekrar hatırlatmak istiyoruz." dedi.