SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda yeni fındık sezonunda taban fiyat beklentilerini açıkladı. 

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Talip Kuriş Başkanlığında Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Meclis Üyelerinin katılımı ile Erol Öztürk Hacıeyüpoğlu Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yoklama ve gündem maddelerinin oylanmasının ardından 1198 No’lu Meclis oturumuna ait tutanak görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Haziran Ayı Gelir-Gider Tablosu, Kat’i Mizan ve ekleri ile Bütçe İzleme Raporu, Hesapları İnceleme Komisyonu Başkanı Vahap Gün’ün sunumunun ardından oylanarak, meclis üyeleri tarafından tasdik edildi.

Yönetim Kurulu’nun aylık faaliyetleri ve SATSO çalışmaları hakkında bilgi vermek üzere kürsüye gelen SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, yeni fındık sezonunda taban fiyat beklentilerini de açıkladı. 

Patronlar yine sandık başında! SATSO'da başkan bugün belli oluyor Patronlar yine sandık başında! SATSO'da başkan bugün belli oluyor

Başkan Altuğ, "Türkiye’nin 2022 yılı tahmini fındık rekoltesi açıklandı. "2022 yılı fındık rekoltesi” bir önceki yıla göre yüzde 12 artışla 765 bin 287 ton olarak tahmin edilmektedir.

Sakarya ilimizde ise 98 bin 267 ton fındık rekoltesi beklenmektedir. Bu gelişmeler ışığında, fındıkta artan maliyetler göz önüne alınarak taban fiyatın 60 tl olmasını ve üreticinin yüzünü güldürmesini bekliyoruz." diye konuştu.