CHP Adapazarı İlçe Başkanı Ayşe Füsun Çetin, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. Başkan Çetin, " AK Parti dönemi baskılar ve yasaklar ile anılacak!" dedi.

Başkan Çetin, yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

"AK Parti iktidarı tarihteki yerini almaya hazırlanıyor. 20 yıllık bu dönem haksızlık, hukuksuzluk, adaletsizliklerin yanı sıra; özellikle son dönemlerinde uyguladığı baskı, yasak ve sansür politikaları ile hatırlanacak. Halkın gündeminden tamamen kopan, sorunlara çözüm üretemeyen, halk desteğini yitirmiş ve her alanda tükenmiş bir iktidarla karşı karşıyayız. Kendi yaptırdığı anketlerde bile seçimde kaybedeceğini gören, demokrasiyi sadece kendi işine geldiğinde hatırlayan, özünde despot ve hazımsız bir yönetim anlayışı, koltuğu kaybetmemek adına her yolu denemeyi aklından geçirebilir.

Gezi Davası ve ardından Canan Kaftancıoğlu kararı, Dezenformasyon Yasa Tasarısı hazırlığı, son dönemde sanatçılara uygulanan baskı ve yasaklar, bunların tamamı sonunun geldiğini fark eden siyasal iktidarın zulmünü arttırma isteği ve son çırpınışlarıdır.

DEZENFORMASYON YASASI BASIN ÖZGÜRLÜĞÜNE VURULAN DARBEDİR!

40 maddelik teklif ile AKP iktidarının uzun süredir yasaklama ve engelleme peşinde olduğu internet medyasına, dijital yayıncılığa, sosyal medya paylaşımlarına ağır yaptırımlar, yasaklar, hapis cezasına varan ceza tehditleri getiriliyor. TÜİK rakamlarını makyajlayan, enflasyon verilerini saklayan, gerçeklerle yüzleşmekten korkan, ülke sorunlarına çözüm üretemeyen ve sorunları çözmek yerine görmezden gelen siyasal iktidar, çıkarmaya çalıştığı ‘Dezenformasyon Yasası’ ile bir yandan halkın haber alma özgürlüğünü kısıtlayarak gerçekleri gizlemeyi; diğer yandan kendisi gibi düşünmeyenleri korkutmayı ve baskılamayı amaçlıyor.

Tüm kamuoyunun bilmesini isteriz ki; sadece basın kurumunu değil, toplumsal muhalefetin tamamını sindirmeyi amaçlayan bu teşebbüsler asla amacına ulaşamayacak. Bağımsızlık ve özgürlük mücadelesiyle yedi düvele meydan okuyan bu millet; baskının dozunu giderek arttıran siyasal iktidara karşı; direncin ne kadar kuvvetli, dayanışmanın ne kadar büyük ve umudun ne kadar diri olduğunu gösterecektir. Kendisine ve haksızlığa uğrayan herkese karşı yapılan zulmün hesabını sandıkta soracak ve ilk seçimde pusulaya basacağı mühürle ülkenin bu karanlık dönemine son noktayı koyacaktır.

CHP İKTİDARINDA EŞİTLİK VE ADALET OLACAK

Zafer Partisi'nden il binasına 'polis promosyonu' pankartı Zafer Partisi'nden il binasına 'polis promosyonu' pankartı

Türkiye Cumhuriyeti siyasal görüşü, inancı ve yaşam biçimine bakılmaksızın her vatandaşın eşit haklarla yaşadığı, sanatçıların özgürce sahne aldığı, basının iktidardan korkmadan haber yaptığı, yargının adaleti sağladığı bir ülke olacak! Biz bu ülkeyi, mafyaya ve suça bulaşmış siyasilerden, paramiliter yapılardan, vatandaşı soyan çetelerden, rüşvetçi bürokratlardan, cüppe ilikleyen hakimlerden, emir eri olan rektörlerden arındıracağız. Bu bize Cumhuriyetimizin kuruluş ilkeleri ile yüklenen bir görevdir. Bu görevi de milletimizin desteği ile yerine getireceğiz."