Akyazı Şerefiye Mahallesi'nde kurulması planlanan taş ocağına ÇED gerekli değildir raporu verilmesi üzerine muhalefet partileri mahalleye giderek vatandaşları dinledi. 

Akyazı İlçesi Şerefiye Mahallesi sakinlerinin feryadı Üzerine Mahalleye giderek inceleme ve dayanışmada bulunan  CHP İlçe Başkanı  Mustafa İyiyazıcı, Saadet Partisi İlçe Başkanı Şeref Tan,  Gelecek Partisi İlçe Başkanı Hüseyin Güler , Deva Partisi İlçe Başkanı Erkan Çoruhlu ,  İyi Parti İlçe Başkanı Fatih Çakmak ile  Genç Parti İlçe Barış Kaçar, Yörede  yaptıkları incelemede Bazalt  Kırma taş Ocağı ruhsatı verilen yerin doğal Ormanlık bir alan olduğu,  ruhsat sahasında üç adet dere bulunduğu   bu dereler birçok mahallenin içme su ihtiyaçlarını sağlayan doğal bir su havzası niteliğinde bulunduğu.  Buraya verilen bu ruhsat işletilirse bölgede bulunan  su dolum tesisi, balık çiftlikleri,  yöre halkının  geçimini sağladıkları bağ, bahçe ve Fındıklıkları bundan olumsuz yönde zarar görecektir. 

Gözden kaçırmayın

Meteoroloji uyardı! Sağanak yağmur geri geliyor Meteoroloji uyardı! Sağanak yağmur geri geliyor

Bizler İlçe Başkanları olarak;Bölgeye çet raporu verilmeye gerek yoktur  raporu ile bu doğal ve ekolojik alan yok edilerek yeni bir çevre felaketi yaşanmasını istemiyoruz. Bölgemizdeki ilgililerin buna engel olmasını talep ediyor, bu olayın takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiriyoruz.