Konuralp İlkokulu Öğretmenlerinden Mustafa Çakmak tarafından verilen akıl oyunları kursunda öğrenciler  çeşitli materyallerle hem oyun oynuyorlar hem de yaptıkları hamlelerle akıl yürütmeyi öğreniyorlar.  İleriki günlerde ilçede yapılacak olan yarışmalara da hazırlanmış oluyorlar.

Kurs öğretmeni Mustafa Çakmak, "Bu kurslar öğrencilerin hayatlarında karşılaşacakları problemlerini çözme yolunda önemli beceriler kazanıyorlar. Problemlerini çözmede akıl yürütmeyi öğreniyorlar." dedi.

Yenimahalle Büyükdere Yağmursuyu hattı 2'nci etap projesi tamamlandı Yenimahalle Büyükdere Yağmursuyu hattı 2'nci etap projesi tamamlandı

Merkezdeki bir diğer kurs ta  beceri geliştirme salonunda veriliyor. Buradaki kursta da çocuklar bir çok araç gereç kullanarak çeşitli eserler oluşturuyorlar.

Kurs Öğretmeni Seyma Bayrak  beceri kursları ile çocuklarımıza malzemeleri tanıma, araç gereçleri kullanma, iş ve işlemlerin sırasını öğrenme ve bir eseri oluşturarak bundan gurur duymayı ve kendilerini daha rahat ifade edebilmeyi öğreniyorlar şeklinde konuştu.

dc2f3f7c-bcae-4c39-85c9-a8e960f633f92060f9ee-2d96-4c62-8596-285dcea4686f