Cumhuriyetimizin kurucusu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 84. yılında yurt genelinde olduğu gibi Akyazı’da da rahmet ve minnetle anıldı.

Atamızın ölümünün 84.yılı münasebetiyle ilk tören Anıt önünde yapıldı. İlçe Kaymakamı Yakup Güney ve Belediye başkanı Bilal Soykan anıta çelenk koyduktan sonra dikkat komutuyla ve çalan sirenler eşliğinde 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve saygı duruşu sonrasında Atatürk İlkokulu Müzik Öğretmeni Gizem Kayhan yönetiminde istiklal marşımız söylendi ve gönderde bulunan Türk Bayrağı yarıya indirildi.

Anıt önündeki törenden sonra protokol, öğrenciler ve vatandaşlar Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan programı izlemek için Sosyal Gelişim Merkezine giderek yerlerini aldı.

Buradaki tören de Anıt önündeki tören gibi saygı duruşu ile başladı ve istiklal marşımız okundu. Daha sonra programı hazırlayan Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Fatih Dilaveroğlu kürsüye geldi ve günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Okul Müdürünün konuşmasının ardından iki öğrenci tarafından şiir okundu ve daha sonra da Atatürk İlkokulu

CHP İl Başkanı Keleş'ten Ticaret Borsası'na ziyaret CHP İl Başkanı Keleş'ten Ticaret Borsası'na ziyaret

öğretmen ve öğrencileri tarafından oratoryo gösterisi yapıldı. Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterisi sonrası düzenlenen anma töreni video gösterimi ile son buldu.

Ata’mızın vefatının 84. Yılı etkinlikleri kapsamında gerçekleşen anma programlarına Kaymakam Yakup Güney, Belediye Başkanı Bilal Soykan, Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Turan, Siyasi Partilerin İlçe başkanları, Belediye Meclis üyeleri, Belediye başkan yardımcıları, Gaziler, Mahalle Muhtarları ve başkanları, Daire Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

22348168-80b4-43c2-b05a-cf7de857e42bff760d4c-3a0c-4e57-b606-d54ca1fc6d982b611eb0-6275-4a3e-9299-21c5dd2b65e2