Akyazı Recep Tayyip Erdoğan Spor Kompleksi Cevat Ayhan Spor Salonunda 25-26 Mayıs 2024 tarihlerinde düzenlenen turnuvalara birçok İl ve İlçeden 8 yaş ve altı, 10 yaş ve altı, 14 yaş ve altı ve açık kategorilerinde katılım sağlandı. Akyazı Satranç Turnuvasına 7’den 70’e herkes büyük ilgi gösterdi. Birbirinden çekişmeli ve heyecanlı anlara sahne olan final maçlarında kazananlarsevinirken mağlup olanlar üzüntülerine hakim olamadı.

Turnuvalara 4 farklı daldan 128 sporcu dereceye girmek için ter döktü. Dereceye girenlerekupa ve madalyalar takdim edildi. Sporcuların bir kısmı İstanbul, Bursa, Düzce, Kocaeli, Isparta ve Batman’dan turnuvaya katılım sağladı.

Akyazı Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Kasım Adem Altun, "Analitik düşünme ve zeka oyunlarından  satrancın ülkemizin faydaları saylamakla bitmez. Satranç, çocukların eğitimine ve odaklanmalarına yardımcı olur, stratejik düşünme, etkili karar almada yardımcı olurken aynı zamanda özgüvenlerini de arttırır. Önceliğimiz çocuklarımızı,gençlerimizi sporla buluşturup, satrançseverlere heyecan dolu anlar yaşatmak ve bu bağlamda Akyazı Satranç Turnuvası gençlerimizin ufkunu açmak, sağlıklı düşünüp sağlıklı kararlar alabilen yetkin bireyler yetiştirmek amacıyla düzenlenmiştir.

Organizasyonun yapılmasında bizlere destek veren; Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Akyazı Kaymakamı Sayın Mustafa İkbal Eşki, Akyazı Belediye Başkanı Sayın Bilal Soykan, Satranç İl Temsilcimize, İlçe Spor Uzmanımız Recep Kodalak ve İlçe Müdürlüğümüz Çalışanlarımıza teşekkür ederim." dedi.

8 YAŞ VE ALTI SATRANÇ TURNUVASI SIRALAMASI

1. MERT UMUT ESKİKÖY

2. UMUT NADİR KARA

3. UMUT EGE YILDIRIM

4. YİĞİT TAHA AYDOĞAN

Semih İlkis yönetim kurulu listesinde Semih İlkis yönetim kurulu listesinde

10 YAŞ VE ALTI SATRANÇ TURNUVASI SIRALAMASI

1. ÇINAR BEKTAŞ

2. MEHLİKA ŞEVVAL EKER

3. MUHAMMET TAHA ÇİMŞİT

4. OĞUZ KAĞAN ÖZTAŞ

14 YAŞ VE ALTI SATRANÇ TURNUVASI SIRALAMASI

1. AHMET BERAT TÜMER

2. IŞIL YARIMBAŞ

3. ÖMER KILIÇ

4. SELİM KARA

AÇIK KATEGORİ SATRANÇ TURNUVASI SIRALAMASI

1. COŞKUN DUMAN​

2. ABDÜLKADİR MUAZ BAŞARAN

3. MEHMET KESKİN

4. ELYAS HASHİM MOSSA ALSHAREEF

0530819A 2Dcc 4Acc Aca6 94215A98564EE9Ef9124 0D36 41F7 9239 348105432374991E9832 1D54 4B2A 82A1 8155703Da45131C68C73 B5Ce 4278 93Bf 77C57Dcfd503