Akyazı'da uyuşturucuya tepki için Altındere Osmanağa ve Küçücek Mahallelerinde toplantılar yapılırken alınan kararların sert olduğu öğrenildi.

Edinilen bilgilere göre Akyazı'da son günlerde artış gösteren uyuşturucu ile ilgili çalışmalar başlatıldı. İlk olarak Altındere Osmanağa Mahallesi Muhtarı Ergün Kayloncu tarafından başlatılan Uyuşturcu ile mücadele toplantısına son olarak Kücücek Mahallesi de eklendi. Dün akşam yapılan toplantı da ciddi kararlar alındığı öğrenilirken katılımın çok olduğu görüldü.

Öte yandan Milliyetçi Hareket Partisi Akyazı İlçe başkanı Soyhan Sofuoğlu'da sosyal medyadan konuyla ilgili açıklama yaptı.

İşte o açıklama;
Ne yazık ki Ülkemizde ve İlimizde artış gösteren uyuşturucu kullanımı, İlçemizde de büyük oranda kendisini göstermektedir. Uyuşturucu kullanımı maalesef Gençlerimizin bir çok kısmını Hedef almakta, gençlerimizin gözlerimizin önünde erimesini sağlamaktadır. Uyuşturucu madde bağımlılığı ile mücadelede daha ağır yaptırımlar alınması en büyük temennimizdir. Devletimizin İlgili kurumları gençlerimizi, geleceğimizi Hedef alan bu illet ile mücadelede büyük çaba sarf etmektedir. 

Ülkemizin birlik beraberliğini bozmak isteyenler, geleceğimizin teminatı Gençlerimiz üzerinde yaptıkları kirli hesapların sadece bir kısmı olan uyuşturucu ile beyinlerimizi uyuşturmak, aile düzenini bozmak, gençlerimizi milli ve ahlaki değerlerinden uzaklaştırmak üzere bu illeti dolaylı yollardan gençlerimize ulaştırmaktadır. Bu illetin satıcılığını yapan gafillerin, gençlerimizin geleceklerini körelten bu simsarların Mehmetçiğimize kurşun atanlar, Devletimizi bölmek ve parçalamak isteyen hainlerden hiçbir farkı yoktur. 

Ülkü Milliyetçi Hareket olarak gençlerimizi Hedef alan ne var ise karşısında sarsılmaz kale olarak mücadele etmeye kararlılık ile devam edecek, Gençlerimizin gözlerimiz önünde erimesine müsade etmeyeceğiz. Bu kapsamda aile bireylerimize çok büyük sorumluluk düşmekte, çocuklarımız bu illeti kullanıyor ise çekinmeden en yakın sağlık kuruluşunda tedavi görmesini sağlamalıyız. 

Tır akaryakıt istasyonuna daldı Tır akaryakıt istasyonuna daldı

Bunun satıcılığını yapan simsarlarıda emniyet birimlerine şikayet etmeliyiz. Geleceğimizi inşaa edecek yavrularımızı ülkemiz üzerinde kirli hesaplar yapanlara Kurban edemeyiz. Bu kapsamda top yekün Devlet, Millet elele bir mücadelenin içerisinde olmalıyız. Bu duyarlılığı gösteren Altındere Osmanağa Mahallesi ve Küçücek Mahalle sakinlerimizi tebrik ediyorum. 

Aynı duyarlılık Akyazı'mızda tüm mahallelerimizde bu hassasiyeti gösterirsek bir nebzede olsun bu illetin hep birlikte önüne geçerek, Gençlerimizin gözlerimiz önünde erimesine müsade etmez, geleceğe olan sorumluluklarımızı yerine getirir, TÜRK Milletinin düşmanlarının oyunlarını başlarına yıkarız.

Tüm Gençlerimiz sebebi ne olursa olsun, bu illetten bir an önce kurtulmalı, Geleceğini ipotek altına almak isteyen gafillere fırsat vermemelidir.

Biz seninle Güçlüyüz, Biz seninle Büyüğüz, Biz seninle Geleceğin müreffeh Lider Ülkesi Türkiye'yiz.

Türk Gençliği, Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme!