Akyazı ilçesine bağlı Buğdaylı Mahallesi, mahkeme kararıyla kırsal mahalle statüsü kazandı. Gelişmeyle ilgili yazılı açıklama yapan Köyüme Dokunma Platformu Başkanı Mecdi Cengiz, kararın önümüzdeki hafta tebliğ edileceğini açıkladı.

SATSO 31. Meslek Komitesi:  “Teknokentlere desteklerin kaldırılması AR-GE ve ekonomiye zarar verir” SATSO 31. Meslek Komitesi:  “Teknokentlere desteklerin kaldırılması AR-GE ve ekonomiye zarar verir”

Köyüme dokunma platformu başkanı Mecdi Cengiz, "Öncelikle, sunduğumuz belgeleri titizlikle inceleyerek bizler gibi adalet arayanlara umut ve emsal olacak bu karara oy birliği ile imza atan değerli hâkimlerimize şükranlarımızı arz ederiz. Dava öncesi ve dava sürecinde başta önceki muhtarımız İhsan Kuruoğlu ve yeni muhtarımız Veysel Pelen olmak üzere tüm köy halkımıza yasal haklarımız için gösterdiği birlik ve dayanışma için teşekkür ediyor, gösterilen kararlı mücadele için köyümle gurur duyuyorum. Ayrıca, davanın açılmasından itibaren her aşamasında yanımızda olan Köyüme Dokunma Platformu üyelerine de teşekkür ediyoruz. Yaşasın adalet, yaşasın köylerimiz!" dedi.

1Afeec7E 7Ef8 4037 8Daa F0Dae7336E26