Kendilerine “ Akyazı Sivil Toplum Kuruluşları Platformu” adını verenler tarafından düzenlenen bu eylem planı Sosyal Gelişim Merkezi bahçesinde yapıldı.

24 Mayıs 2024 Cuma günü öğleden sonra Fakülte öğrencileri tarafından başlatılan ve vatandaşında onlara eşlik ettiği yürüyüşle başlayan, Sosyal Gelişim Merkezi bahçesine çadırların kurulması ile devam eden zulme karşı çadır nöbeti, 25 Mayıs 2024 Cumartesi günü tematik çadırları açılması, sahne etkinlikleri ve konuşmalarla devam etti.

Sahne etkinliklerinde grup kıyamdan ezgiler, Üniversite öğrencilerinin seslenişleri, Ömer Karaoğlu konseri Doç. Dr. Yaşar Kahraman’ın “ Filistin bizim neyimiz olur” konulu konuşması yer aldı.

Eylem ve etkinlik çerçevesinde 26 Mayıs 2024 Pazar günü saat 14.00 de başlayan ve 15.00 de son bulan sosyal gelişim merkezi bahçesinde başlayan yeni cami, ada caddesi üzerinden eski hastane, küçücük caddesinden eski süt fabrikası yanından Karacasu deresi takip edilerek yine sosyal gelişim merkezinde son bulan bir bisiklet yürüyüşü yapıldı.

Üç gün iki gece devam eden Filistinlilere uygulanmakta olan insanlık dışı zulüm, eziyet ve saldırıların telin edildiği eylem bisiklet yürüyüşünün sonrasında düzenlenen basın bildirisinin okunması ile son buldu.

Büyükşehir o güzergahı kullanacak sürücüleri uyardı Büyükşehir o güzergahı kullanacak sürücüleri uyardı

Sivil Toplum Kuruluşları Platformu tarafından organize edilen eylem ve çadır nöbetine Akyazılılar ilgi gösterdi. Özellikle de pazar günkü bisiklet yürüyüşüne katılım bir hayli yüksek oldu.