Cumhur İttifakı Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, TV264 canlı yayınında kentsel dönüşüme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Önceliklerinin afetlere hazır bir şehir oluşturmak olduğunu ifade eden Alemdar, Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’ye ‘Yarısı Bizden’ kampanyasına Sakarya’nın da dahil edilmesi için talepte bulunacaklarını açıkladı. Alemdar, yatay mimari anlayışının da yeni dönemde devam edeceğinin altını çizdi.

Önceliğimiz afetlere dirençli bir Sakarya olacak

Alemdar: “Sakarya’da yeni dönem hizmet ve yatırım dönemi olacak” Alemdar: “Sakarya’da yeni dönem hizmet ve yatırım dönemi olacak”

Sakarya’nın depreme hazırlayacak planların hazır olduğunu ifade eden Başkan Adayı Alemdar, “Deprem bölgesinde yaşıyoruz. Daha fazla kayıp yaşamamak adına dirençli bir şehir oluşturmak zorundayız. Kentsel dönüşümün bir an önce başlaması gerekiyor. Ada bazlı bir dönüşüm yapmak istiyoruz. Yatay mimari anlayışından vazgeçmeden yerinde dönüşümle çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz. Yer bilimciler büyük önem taşıyor. Bilimin ışığında hareket edeceğiz. İnşallah kentsel dönüşümü başaracak, Sakarya’yı afetlere dirençli şehir haline taşıyacağız” dedi.

Bakan Özhaseki’ye ‘Yarısı Bizden’ kampanyası için Sakarya talebi

İstanbul’un pilot il olduğu ‘Yarısı Bizden’ kampanyasına Sakarya’nın da dahil edilmesi için çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “18 Mart Pazartesi günü Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’nin şehrimizi ziyaretinde bu talebimizi de ileteceğiz. Şehrimiz için çok önemli bir dönüm noktası olacağına inanıyoruz. Sağlam zeminlerde sağlam konutlar üreteceğiz. Toplu konutlarla riskli yapıların dönüşümünü hızlandıracağız” dedi.

1 (5)-182 (2)-223 (5)-8