MESELE BUGÜN BAŞLAMIYOR

İşte satır başları;

Özel bir durum. Sayın Cumhurbaşkanımız buradaysa bugün teşkilattaysa ve böyle bir çalışma yapılıyorsa bu çok özel bir durum demektir ama mesele bugün başlamıyor. Çok önceden beri uzun bir sürece sarih çalışmalar var ve son özellikle 5-6 aydır bu çalışma temposu arttı.

MEMNUNİYET ANKETLERİ YAPILDI

Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleriyle biz de her birim Genel Merkez nezdinde sürece dönük gerçekten çok muhkem çalışmalar yaptık. Bu o çalışmaların en önemli halkalarından birisi. Bu noktaya gelmeden önce bütün İstanbul'da ve bütün Türkiye'de memnuniyet anketleri yapıldı. İstanbul'un her ilçesini kapsayacak şekilde 4-5 tane memnuniyet anketi var AK Parti'nin elinde.

Çelik: Eser ve hizmet siyaseti şuuruyla hareket ediyoruz Çelik: Eser ve hizmet siyaseti şuuruyla hareket ediyoruz

TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI

Ama döndük bir temayül yoklaması yaptık. Sadece İstanbul'da 10 bin kişi oy kullandı.

Bütün Türkiye'de 160 bin kişinin oy kullanma hakkı olduğu ama yaklaşık 130 bin kişinin oy kullandığı bir temayül süreci geçirdik.

Bu halka da o önemli halkalardan bir tanesi. Çünkü Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat başkanlık etmek suretiyle teşkilat mensuplarının düşüncesi alınıyor. Kim var orada? İstanbul'da oturan MKYK üyeleri var. 3 kademe ilçe başkanları. Kadın ve gençlik ve ana kademe başkanları. İl yönetim kurulu üyeleri ve belediye başkanlarından oluşuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız onlarla istişare edecek.

İSTİŞARELERE ÇOK ÖNEM VERİYOR

İzmir için de aynı çalışma yapıldı. Ankara'da yapıldı. Adana'da yapıldı. Temayül yoklamasının üstüne olan işler bunlar fazladan. Anket çalışmasının üstüne olan şeyler. Sayın Cumhurbaşkanımız gerçekten dünyanın bence en tepedeki lideri diyebileceğimiz bir halde bulunuyor ve ondan öğrendiğimiz çok şey var. Aslında biz teşkilatçılığımızla övünüyoruz bir anlamda Genel Merkez'de ama onun da temelinde Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul'daki teşkilatçılık anlayışı var.

Cumhurbaşkanımız istişarelere çok önem veriyor. Her konuya ilişkin çok geniş istişarelerde ve çok yoğun istişarelerde bulunuyor.

Sayın Cumhurbaşkanımız İstanbul'u avucunun içi gibi bildiğini hepimiz biliyoruz. Aslında 18 Mayıs akşamı startı verdiğini biliyoruz. Hemen seçim bittiği anda başladığını bütün Türkiye biliyor.

ADAY BELİRLEME NASIL YAPILIYOR?

Hem büyükşehir hem de tüm ilçe belediye başkanlıkları için belediyesi bizden olanlara mevcut belediyeyi değerlendiren yani teşkilat mensupları devam etmesini istiyor mu istemiyor mu kararsız mı ve onun yanında başka isimler telaffuz ediyor mu onu anlamaya çalışıyoruz.

Belediyesi bizden olmayan yerler için isim önerileri var mı, alternatif isimler var mı varsa kimlerden ibaret onları anlamaya çalışıyoruz. İsim havuzu söz konusu değil.


.