Ruanda Cumhuriyeti Türkiye Parlementolar Arası Dostluk Grubu Başkanı, Fildişi Sahili Cumhuriyeti Türkiye Parlementolar Arası Dostluk Grubu Başkan Vekili ve AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı olan Ali İnci, aynı zamanda TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Üyesi olarak görev yapıyor. Toplantıda, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar'ın Sakarya ziyareti için gerekli organizasyonların detayları ele alındı.

SGM’nin özel öğrencileri fideleri toprakla buluşturdu SGM’nin özel öğrencileri fideleri toprakla buluşturdu

AK Parti Milletvekili Ali İnci, toplantının ardından yaptığı açıklamada, KKTC Cumhurbaşkanı'nın ziyaretinin önemine vurgu yaparak, programın başarılı bir şekilde gerçekleşmesi için gerekli tüm önlemlerin alındığını belirtti. İnci, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ı Sakarya'da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyacaklarını ifade etti.

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'ın ziyareti, Türkiye-KKTC ilişkilerinin daha da güçlenmesine ve ikili iş birliğinin artmasına katkı sağlayacak önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Bu kapsamda, programın başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi için yapılan ön hazırlıklar büyük önem taşıyor.