Bülent Yaman

19 Mayıs Pazar günü Hendek Ticaret Merkezi Konferans salonunda gerçekleşen Hendek AK Parti 100. Genişletilmiş İlçe Danışma Toplantısına Geyve programı nedeniyle gecikmeli de olsa katılan AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, salonda partililere önemli açıklamalar yaptı.

Vekil İnci Hendek Ticaret Merkezi Konferans Salonunda gerçekleşen 100. Genişletilmiş Ak Parti Hendek ilçe danışma toplantısında sözlerine Geyve programı nedeniyle geç kaldığını belirterek başladı. Konuşmasının devamında İnci, "Hendek olarak şanslı bir ilçeyiz. Geçmiş dönemlerde hep birlikte çok güzel işler yaptık. Hastanemizi yaptık,spor salonlarımızı yaptık. 18 uygulamamızı yaptık.H endek’in her tarafına doğalgazı tamamen getirdik. Su, kanalizasyon.yol,ağaçlandırmalar baktığınız zaman Hendek’in dağında taşında güzel hizmetler yaptık. 15 sene Hendek’e hiçbir şey yapılmazsa yaptığımız hizmetler Hendek’i alır götürür diğer ilçeler ona yetişemez işin gerçeği bu" dedi.

Son günlerde Sakarya ve Hendek Devlet Hastanesinde Tomografi, MR,cihazı ile ilgili açıklamalarda bulunan vekil İnci, " Sağlık Bakanımızla görüşerek 10 tomografi cihazını Sakaryamızın bütün ilçe hastanelerimize kazandırdık. Ciddi şekilde doktor açığı kapandı.ve Hendek Devlet Hastanemiz de Doktor atamasından faydalandı.Geçtiğimiz günlerde Nöroloji ve uyku apnesi doktorumuz ilçeden ayrılıyordu. Hendek Devlet Hastanesi Başhekimimiz aradı. Hemen iptal ettik yalnız sizden istediğimiz en önemli konulardan bitanesi son günlerde ilçe hastanemizde hastasının durumu ile alakalı doktorlara bağırıyor çağırıyor. Bu hakareti yiyen doktorlarımız ya istifa ediyor ya özel hastaneye gidiyor veya bir türlü burdan Hendek’ten tayinini alıp buradan gidiyor. Bakın burada bize eziyet ediyorsunuz. Milletvekilleriniz olarak biz bir bütün olarak çalışıyoruz.ancak bu bir eziyettir bunun üstünde durmamız lazım. Oradaki vatandaşımız sakin olması lazım. Gerçekten bir sıkıntısı varsa konuyu ilçe Başkanımıza İl Başkanımıza bizlere ulaştırabilirsiniz. Biz gerekeni yaparız. Ancak siz yapmayın hem eziyet hemde zahmet cekersiniz.bunu yapmamanızı öneriyorum." dedi.

Sözlerine bir süre önce Hendek Devlet Hastanesi ile ilgil MR müjdesi ile devam eden İnci, "İl Başkanımız, Milletvekillerimiz,hepimiz birlikte gayret ettik. Hendek Devlet Hastanesine sıfır MR cihazı önümüzdeki günlerde teslim edilecek. Yalnız Hendek bundan istifa etmeyecek eğer oradaki cihaz da  yoğunluk varsa  direk Hendek Devlet Hastanesine gönderecek Akyazı,Erenler,Sakarya da bu MR cihazından yararlanacak." dedi.

Ali İnci stresini Kadifekale'de attı Ali İnci stresini Kadifekale'de attı

Bir süre önce ilçede müjde olarak duyurusu yapılan diş kliniği ile ilgili olarak konuşmasını sürdüren vekil İnci, "Diş kliniği ile ilgili olarak çalışmalar var Sağlık Bakanlığımızın var.verilmiş olan sözler var Allah nasip ederse diş kliniğide gelecek.Sağlık yönünde Hendek’in sıkıntısı yok varsada konun üzerine giderek çözeceğiz" dedi.