Aziz Yıldırım ile başkanlık için mücadele edecek olan Ali Koç'un yönetim kurulu listesi belli oldu. Listede Sakaryalı iş adamı Davut Dişli’nin oğlu  Eren Dişli de yer aldı. 

Yavru ayıyı böyle korkuttu: "Vurayım mı?" Yavru ayıyı böyle korkuttu: "Vurayım mı?"

Eren Dişli kimdir?

Eren Dişli, Fenerbahçeli Yarınlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanıdır. A Milli Kadın Voleybol Takımı ve VakıfBank'ın başarılı orta oyuncusu Zehra Güneş ile 1.5 yıldır ilişki yaşamaktadır. İkilinin birlikte olan fotoğraflarının kaldırmasının ardından ayrılık iddiaları gündeme gelmişti.


Eren Ali Dişli, Sırma Grup’un sahibi olan iş insanı Davut Dişli’nin oğlu olarak 2000 yılında dünyaya geldi. Dişli, tıpkı babası gibi koyu bir Fenerbahçeli. 21 yaşındaki Fenerbahçe tutkunu, Saint Benoit Lisesi’nden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi’nde Bilgisayar Mühendisliği bölümünde öğrenim görmeye başladı. Her ne kadar Bilgisayar Mühendisliği okusa da sinema ile ilgili olan Eren Dişli, bu alanda da çalışmalar yürütüyor.


Sinemaya duyduğu ilgi ile bilinen Dişli ailesinin oğlu, geçtiğimiz aylarda Ertuğrul Fındık ile yapımcının finansman sorununu ve yatırımcının sinema deneyimsizliğini ortadan kaldırmayı amaçlayan konsorsiyum modelini Türk sinemasında uygulayacaklarını açıklamıştı. Eren Ali Dişli’nin de yer aldığı konsorsiyum, ilk adımda 6 film üzerinde anlaşmaya varmıştı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un yönetim kurulunda şu isimler yer alıyor:

Erol Bilecik,
Burak Ç. Kızılhan,
A. Sertaç Komşuoğlu,
Acun Ilıcalı,
Ahmet Ketenci,
Alper Alpoğlu,
Cenk Öztanık,
Eren Dişli,
Ergun Özen,
Esin Güral Argat,
Fethi Pekin,
Hakan safi,
Hamdi Akın,
Hulusi Belgü,
Hüseyin Bozkurt,
M. Kemal Danabaş,
Mehmet S. Dereli,
Nedim Keçeli,
Özgür Özaktaç,
Rofat Perahya,
Selma A. Rodopman.